Čím vyčistit teplovodivou pastu z CPU?

Dobrý den,
Rozhodl jsem se vyměnit chladič CPU za výkonější. Avšak potřeboval bych poradit čím se můžu vyčistit stará pasta z CPU? Nerad bych poškodil procesor.

Druhá otázka směřuje k použití BOX chladiče dodaného s procesorem. Leckde jsem četl, že je lepší je nepoužívat, ale zas si řikám kdyby nezvládli netaktovaný procesor uchladit tak by je snad výrobce nedával. Jde mi o chlazení ne moc výkoného procesoru. Nejspše AMD Sempron, Athlon 64 popřípadě Athlon 64 X2 s nízkou frekvencí.

Díky

Odpovědi na otázku

Ja tu pastu normalne otiram hadrikem a zbytky ocistim lihem. Zalezi ale na konkretni paste - nektere jsou odolnejsi, nez jine.
A ty chladice, co se k tomu bezne dodavaji bez problemu staci, akorat nejsou tak kvalitni a po case pouzivani byvaji hlucnejsi.

Zkus pouzit Isopropylalcohol (www.gme.cz), ale ja pouzivam obycejny technicky benzin. Boxovany chladic muzes s klidem pouzit. Procesor uchladi vzdy. Pokud zapnes v BIOSu Cool n Quiet a ve Windows v Power Menedzmentu das Minimalni spotreba, tak jej vubec neuslysis. Frekvence CPU klesa pri malem vytizeni automaticky na 1GHz a snizuje se i napajeci napeti CPU, takze se mene zahriva a je tichy. Ja sam mam 5000+ Black edition s boxem a slysim jej trosku jenom, kdyz komprimuji video.

Ja tu pastu cistim toaletnim papirem. Jde to celkem dobre. Osobne na procesor nechci patlat zadne chemikalie.

Box chladic je v pohode pokud nebudes taktovat. ALE casto jsou mnohem hlucnejsi nez osvedcene chladice.