» Poradna » Programy

ČIM OČISTIT LASER DVD PŘEHRÁVAČE?

Co je je nejlepší na očištění leaseru u DVD přhrávače? Slyšel jsem, že LÍH není moc dobrý, že zanechá na čočce povlak a také, že je k ní agresivní. Díky za radu

Odpovědi na otázku

Já jsem provozoval 10 CD přehrávač a nepotřeboval jsem nic čistit, DVD přehrávač jede každý den a taky nepotřebuje vyčistit. Zkuste koupit DVD HAMA na čištění, mají to v Praze na Plzeňské třídě v tom velkém elektro obchodu, je to normální DVD, ale má to na sobě přilepené štětečky. Ale už se mi stalo, že přestal fungovat DVD u PC a nebylo to v čočkách, zamrzl pohon, musel jsem to rozebrat a tu Archimédovu šroubovici několikrát protočit...

Isopropyl,nebo lépe methanol.

Je to celkem jedno, pokud to nebude zrovna kyselina solna. Problem je v tom, ze se prachove castice a u kuraku dehet dostanou mezi laser a cocku. A to je konec. Vycistit se to neda. Je treba vymenit celou cast s laserem.

Jo do vnitřní části optiky,dehet to je prevít,někdy se mi podařilo to vyčistit vzduchovým sprejem,ale zřídkakdy,na čištění optiky je dle mého nejlepší Videosprej z Nedisu,ten opravdu nezanechává žádné stopy po odpaření.