» Poradna » Programy

Čím nahradiť tag "bgsound"Mrkvosoftu,aby šiel aj vo Firefoxe

Na svojej URL som na niektore stranky v MS Front Page Express vlozil audio v MP3, co znamena pouzitim tagu "bgsound", v Mozilla Firefox vsak toto audio nehra. Chcel som prejst pri tvorbe stranok na NVU (Open Source), ale tiez som tam nenasiel riesenie tohoto problemu ...
Idealne by bolo, keby islo aj vo Firefoxe aj v MS IEx - 2 verzie URL sa mi tvorit velmi nechce ...
Poradte niekto prosim ...

Odpovědi na otázku

Nahradit? Ničím. Není to validní tag, navíc těžce proti netiketě. Když to u někoho vidím (slyším), opouštím jeho stránky bez dalšího zájmu.

bgsound?
čórtůf hráád, jááj
forum.czilla.cz ...

mad_doc:
nedalo by sa prosim skopirovat alebo strucne popisat, co sa skryva na uvedenej URL ? - som totiz v praci a mam zablokovany pristup skoro na vsetky weby.
Dostanem sa len na Mrkvosoft, Zive, Panasonic, Samsung, Orange, T-Mobile, O2, LG, ETA, JVC, Philips, Pioneer, Sony, atd.
Na Mozillu a pod. ma admin nepusti ...

1) Vím, že to bude bolet, ale namísto FrontaPage doporučuji polehounku začít s učením HTML, vyplatí se to (jak vidím zdroják z nějakého WYSIWYGu, pláču a konám rituální sebevraždy)

2) Doporučení: nikdy, NIKDY NIKDE NIJAK nepoužívej bgsound, resp. hudbu spouštěnou ve stránce, na pozadí - NIKDY!!! Tohle je již dávno překonaná a takřka všemi zavrhovaná zrůdnost. Oblíbená to hračka úplných začátečníků (bgsound, blikající GIFy, kontrastní pozadí a nápisy, přímo vložená videa, nejlépe 200MB AVI, Flash...)

Jojo, nebo ... mám třes, když si projedu validátorem stránky vyrobené firmou, zabývající se údajně profi výrobou stránek a mají stovky nevalidit, zatímco moje ručně psané v psPadu mají dvě-tři nevalidity v atributu .

Tak takhle ne, přátelé. Odstrašující příklad.

to ještě není tak hrozný

Jaks to sakra udelal? Do poradny je psat v HTML?

Všechno jde, když se chce