» Poradna » Ostatní

Čím je dána rychlost skenování souborů antivirovým programem ?

Částečně on-line antivr Trend Micro HouseCall http://housecall.trendmicro.com/mě pevný disk už skenuje přes 5 hodin a konkurence nejrůznější stačí od 40 minut do hodinky a půl.

Odpovědi na otázku

Asi než to nakazí všechny soubory v pc nějakýma trojanama a poupraví windows, to trvá trošku dýl...

-úroveň zvoleného skenování, nejvíc času zabere asi heuristika-optimalizací algoritmů, dva algoritmy, které dělají totéž a dají stejný výsledek, mohou akci provádět po velmi odlišný čas...

- někdy se scanují jen "nakazitelné" soubory (podle přípon), někdy úplně všechno...