» Poradna » Programy

Cim editovat DVD?

Zakoupil jsem si Sony DVD rekorder. Nahral jsem si film z TV vcetne reklam. Film jsem vypalil na DVD jako DVD (struktura VIDEO_TS).

Ted bych se chtel optat v cem mozno editovat DVD v PC abych vystrihal reklamy a abych zase ulozil jako DVD.

Dekuju predem za rady.

Odpovědi na otázku

Otázka jednoduchá, odpověď už tolik ne. To, co chcete dělat umí tisíce programů od jednoduchých a gratis až po všeumějící za menší či větší peníze (od několika set do tisíců). Některé mají jednoduché ovládání, jiné zase chtějí určité znalosti této problematiky. Takový Virtual Dub umí skoro všechno, je zadarmo, ale zrovna je to ten, co chce nějaké znalosti. Nicméně dá se to zvládnout a po pár pokusech by neměl být problém. Zkuste pro začátek nějaké krátké video (1-2 minuty) ať u toho nezestárnete, přičemž na zpracování videa to chce poměrně výkonný procesor, dostatek RAM (min. 1GB) a velký, pokud možno i rychlý disk.

a nebylo by jednodušší sehnat ten film "od někoho" na DVD? a bude bez reklam

nevím, ale shánět program, ručně se matlat s vystříháváním a ještě na pár hodin zablokovat počítač renderováním videa, to mi připadá jako šílené plýtvání mým drahocenným časem kvůli takové kravině, která za to vůbec nestojí...

No na vašem názoru je hodně pravdy, ale to co preferujete vy, nemusí preferovat někdo jiný. Jsou filmy které na DVD nejsou a třeba nikdy ani nebudou, a pokud jde o čas je to na jedno odpoledne. Pro každého má čas pochopitelně jinou hodnotu navíc ovlivněnou tím, jak se využije. Nikdo vás nenutí, abyste "...šíleně plýtval vaším drahocenným časem...." nemluvě o tom, že to co vy považujete za kravinu je pro jiného důležité, a to co je pro vás důležité může být zase pro spoustu lidí pořádná kravina.

Podle dotazu soudim, ze to stahl z NOVY, max. z Primy, takze to bude nejaka klasika jako Spiderman atd. Takze si myslim, ze skutecne podstatne jednodussi postup jak ziskat kvalitni film bez reklam je zkopcit ho z DVD nebo stahnout z netu. Kdyby napsal o co presne jde, pomoc by byla zase jednodussi. Navic ani nepise jake ma PC, takze je docela mozne, ze upravu DVD ani nemuze technicky zvladnout.

a navic kvalita DVD oproti DVD z TV bude nekde jinde.

Nero Recode 3
Nero Vision 5