» Poradna » Mobily

Čím byla nahrazena domácí kina a jak lze řešit prostorový zvuk za lidskou cenu?

Zdravím lidi, co jsou odborníky na hardware sloužící k poslechu kvalitní hudby. S otcem řešíme jak v dnešní době řešit prostorový zvuk a kam se poděla všechna domácí kina? Naše staré domácí kino totiž odešlo a když jsem chtěl najít něco co se dřív prodávalo hodně, tak jsem nic nenašel. Našel jsem pouze pár modelů, ale jejich cena je oproti dřívějším DK dost markantní. Dříve jsem koupil 1000W domácí kino 5.1 s cool designem za 4000 kč a všude bylo mraky DK. Když se podívám dnes na heureku, tak se dá najít sotva setina toho co dříve a cena je také úplně někde jinde. Ptám se tedy 1) Kam zmizela všechna levná a přesto kvalitní domácí kina 2) To je zrušily protože o to nebyl zájem? 3) Jak se dá tedy řešit kvalitní zvuk prostorový zvuk do 5000 kč a 4) Mám na mysli DK typu Samsung HT-J4500, protože samsunh je přeci jen oblíbená a kvalitní značka. Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Kvalitní zvuk do 5000? Ani tehdy...tedy podle toho co pro tebe je kvalitní zvuk A Samsung kvalitní a oblíbená značka? Kde jsi to žil?

Kdybys byl kutil a všeuměl, tak bys za ty čtyři litry možná dokázal to odešlé domácí kino opravit.

Kdybys byl kutil a všuměl, tak bys za těch pět litrů to odešlé DK možná opravil.

Poslech kvalitní hudby s 1000W, cool designem za 4000kč? Ty jsi upadl hodně z vysoka na hlavu ;) Ptej se u Vietnamců na tržnici, tomu odpovídá rozpočet ;)

Co to? Nejaka nadsazka?To jsou receivery.Za domaci kina se bezne povazuje neco jako toto:https://domaci-kina.heureka.cz/

aj, chyba, tak k tomu přikoupí bedny a třeba nějakou tu další "krabičku" a má kino

Samsung rozhodně není žádná hifi značka. Zde: https://domaci-kina.heureka.cz/f:3693:1/ máš odkaz na řadu kin s DVD od 5,5 tisíce. Tak nevím o jaké ceně mluvíš. Navíc - cena není markantní, markantní může být zvýšení ceny, snad ten rozdíl vidíš.Je tam Sony BDV-E2100 za 6000,- s výkonem 1000W, tak to s otcem tak neprožívejte. Nebo kupte nějaký AV receiver, zde: https://av-prijimace.heureka.cz/ a použijte repro ze starého DK.

Vzhledem ke způsobu dotazu je Samsung pro ně více než dostatečná hifi značka :)

Pak ještě přichází v úvahu Sencor

I ten je pro ně zbytečně overkill

Otazka, co pro vas znamena "dříve". Pokud to bylo deset let zpatky, tak je v tom oproti dnesku podstatny rozdil ;)A temi dalsimi otazkami si jen koledujete o poradny flame.1) Levne a kvalitni je subjektivni dojem. Nekdo povazuje (Samsung) sestavu za 5k za kvalitni, jinemu to bude trhat usi. Zalezi na vasich usich a na vasi penezence. Nalepka na domacim kinu, ktera hlasa 1000W nema nic spolecneho s kvalitou. To musite uznat sam.2) To je mylna predstava3) Viz bod 1)4) Let the flame begin! :D + viz bod 1)

4 - Jooo, jdu do toho Samsung je proste korea, jako treba Hyundai - vyrabi kde co, ale vetsinou to je na dve veci.Ale jinak jo, Samsung i Hyundai maji i slusne vyrobky - Samsung mobilni telefony a Hyundai nakladni lode.Co se AV tyka, tak meli pred 10-15 lety v Samsungu pocit, ze budou konkurovat japoncum. No spletli se

To je 500W DK, alebo 80W na kanál, ovšem tých 80W to má iba vtedy keď hrá 1 kanál mono. Kde by sa v tej mini krabičke zobral zdroj na tých 500W. Neviem akú kvalitu vyžaduješ, ale zrovna tento kúsok šumí jak staré 50 ročné zosilovače. Možno preto to stálo 4k korún.

Repraky předpokládám pořad máte. Kupte si tenhle receiver... mám vsx 709 rds z roku 2001 a hraje úžasně... používám ho pro 5.1 AC3 i DTS pres optiku. Mám k němu ještě Yamahu subwoofer..

Moment, mluvíš o poslechu kvalitní hudby a řešíš prostorový zvuk?Kolik hudby máš v něčem jiném než v stereu?Nebo ti jde o "fake surround"?Osobně mám dojem, že prostorový zvuk je spíš otázkou filmů a her kvůli různým zvukovým efektům.

Kino bez projekcni plochy neni kino, ani domaci.To co shanis je z kategorie all-in-one sracek a jiz doporucena vietnamska trznice je asi spravne misto.

To, cos napsal je extrémní, tudíž nesprávný, pohled. DK all in one je zřejmě nejběžnější způsob vylepšení zvuku filmů oproti repráčkům z TV. Z prostorových důvodů a samozřejmě i z cenových je to vhodné řešení. K tomu pak připojená TV. Kdo chce lepší kvalitu, pořídí si AV receiver + repro, ovšem za větší peníze. Kolik lidí má doma projektor a plátno? Minimum. Dehonestování druhých jen proto, že nesplňují "tvá měřítka" je trapné!

Trapna je pouze tva predstava o "kine". Par plastovym suntovym reprackum rikas kino - a to je fakt nesmysl. Pokud chces kino, tak proste projektor+plocha. Analogicky muze bicyklu rikat motorka, ale proste bez motoru to motorka nikdy nebude.Ty chces prostorovy zvuk, coz kupodivu neni KINO, takze AV receiver+SW+2 velke stereo bedny+3 a vic efektofych malych bednicek.Tohle vse stoji v bazaru rekneme od 16 tisic, nove asi tak od 30 tisic. Ty to chces za 4 tisice, takze ti nezbyva nez nejaka cina z trznice (ktera bude samosebou zvukove na prd a az se rozbije tak bude na vyhozeni stejne jako to tve soucasne zazracne DK s vykonem 500W (hahaha).

Pro remetremet2 : Jsem rád, že máš dobrou náladu. O DK s výkonem 500W jsem ovšem nenapsal ani slovo. Ani já osobně nechci plasťáky, to ses pomýlil. Reagoval jsem na to, že většina lidí to takhle řeší, za pár tisíc všechno, ale to je jejich věc, ne tvoje. Tobě taky nikdo nebere projektor. Většinou to lidé mají na filmy stažené z netu a pouze ve stereu. Takže je to úplně jedno, na čem to pouští. Šlo o to, že tazatel naříkal nad tím, že nejsou levná AIO kina, napsal jsem mu odkaz, kde to vyvracím. Jestli si něco z toho koupí či ne, je jen a jen jeho věc, nikoli tvoje. Ty se taky jistě neřídíš podle neznámých lidí z netu. Tak mu nenuť svoji "pravdu" a je to v klidu.

Levná nebyla kvalitní a ta kvalitní nebyla levná. Osobně jsem to řešil novým receiverem a bazarovymi reproduktory.

Jestli to není opravdu jen pokus o flame (viz JKL), měli byste si s otcem ujasnit, co vlastně hledáte. Jak už tady psal kolega - poslech kvalitní hudby, prostorový zvuk a domácí kina nemají moc společného.

kvalita za 5tis? ja som kupoval bezny priemer (panasonic) pred 10timi rokmi za vyse 30tis. Dnes sa skor kupuju soundbary, ale tam tiez necakaj nic extra za 5tis.