» Poradna » Počítačové sítě

Čím a jak sestavit domácí síť

uz par let mi chodí domácí síť v konfiguraci: adsl modem+router v jednom,PC napojené LANem,vyšroubovaná malá anténka a místo ní směrová anténa na souseda cca 150m.Potřeboval bych bezdrátové pokrytí i v mém celém domě za použití pokud možno stávajících komponentů.Mám ještě jeden adsl modem s routerem dohromady-nepoužívaný.Všesměrovou anténu místo směrové by určitě byla jedna z možností.Jaké jsou další?

Odpovědi na otázku

Jura:Wi-Fi Repeater?

díky,to je dobrý nápad.Myslíš,že by tuto funkci zvládl můj nepoužívaný adsl modem-wifi router?

"Mám ještě jeden adsl modem s routerem dohromady-nepoužívaný."
Ma ten nepouzivany, prisne tajny router Wifi?
Ked ma, tak ho pouzi ako AP-cko.

dík,pordíš mi i nastavení?

Jednoduché, vypnout na něm DHCP, nastavit jeho IP adresu na jinou, než má ten první router. Nastavit na wifi jiný kanál, než má ten první. Zapojit k prvnímu routeru, na obou stranách do LAN portu. WAN nechat volný.