» Poradna » Ostatní

Cigarety Sparta cena v roce 1982-1984

cena cigaret Sparta v roce 1982-1984

Odpovědi na otázku

8 Kc.

to jo , na papíře ,ale v trafice prodávaly o dvě kačky dráž

O 2 kačky dráž stály v"v Tvrdém balení" Jinak oficiální ceny byly všude stejné !!!

Jo,ale v restauracich byly drazsi !

TY JSEŠ NĚJAKEJ CHYTREJ, NEJSEŠ NÁHODOU ,, POSRANEJ ''. :) :) :)

Tehdy nebyly trafiky a obchody v soukromém vlastnictví, ceny musely být všude stejné.

Dvě kačky byly tuzér pro prodavače.To bylo podpultový zboží.

To bylo jak někdo psal výše, za tvrdé. Normál obal se dali běžně koupit, stejně jako tehdy dovážené Golden West (cena cca 10 kč)

Tuzér na podpultovku není oficiální cena.

Byly to cigarety primus z Kutné Hory ve zlaté krabičce za 11 korun byly hnusný a nikdo je nekupoval

Clea 6, Slavie 7, Sparta 8 kčs

Nejsem si jist, ale myslím, že v roce 1984 Sparty stály už 14,- Kčs

Taktéž mám ten pocit.Start 4,- Mars 5,- Clea 7,- Družby 10,- Sparta 14,- San 15,- Ameriky 20,- a Gitanes 22,-

Ale ne, ty ceny vyletli az po revoluci (v 84 jsem rukoval, a jeste jsme kupovali v trafice tvrde za 10 i s tuzerem ). http://www.cafe-retro.cz/wp-content/gallery/retro-...

Škoda, že tam není datum/rok, nedávno jsem doma mezi nářadím našel Feminy mentol z r. 1980

Tos asi moc dlouho to nářadí nepotřeboval

Blbost. Tady máš noviny Rudé právo z 30 ledna 1982. Kdy se zdražovaly na 14 Kčs.http://archiv.ucl.cas.cz/index.php

Od soboty 30.1.1982 zdražení cigaret - Sparta 14,- Safari 10,- atd.

http://www.sberatel-ksk.cz/clanek-historie-tabakoveh... Od 1964 se začaly vyrábět cigarety Sparta za 8,- Kč, které byly nejkvalitnějším výrobkem ČSTP.

Jednoznačně měkké 8 Kčs a v tvrdém balení 10 Kčs.

Zdražení cigaret bylo prvně až v roce 1983, (? + rok).

Měkké i tvrdé 8,-Kčs, v hodpodě 8,80 Kčs. se dávalo za tvrdý v trafice a byly zabalený v novinách, ty noviny bylý povinný

za tvrdý se ale dávalo 10,-Kčs

Zdenek Ignac: Nepatří to sem, ale když už to tady zůstalo tak dlouho, upřesním. Pravdu mají ti, co uvádějí 14 Kč. Právě na konci ledna 1982 se zvyšovaly ceny některých tabákových (ale i potravinářských) výrobků. Cigarety Sparta zdražily z 8 na 14 Kčs, dál např. Clea, Olympia ze 6 na 7 Kčs, Marlboro z 20 na 25 Kčs, atd. (Namátkou např. rýže z 5,30 na 12 Kčs, uherský salám z 90 na 120 Kčs, rum ze 42 na 50 Kčs, apod.).

Dej odkaz, spíše bych řekl na konci na přelomu roku 82/83, kouřil jsem Clea.

Jaký odkaz? Že si to lidé pamatují? Ceny některých druhů masa, drůbeže, ryb, zvěřiny i výrobků z nich, cigaret, rýže, vína, rumu a vodky se zvyšovaly s platností od 30. ledna 1982. Jestli potřebuješ odkaz, vyhledej si ho sám.

Právě že jsem odkaz na toto nenašel. Nejsem na chalupě, že bych mohl doložit ofocené lahve s cenou a datem. Tady mám jen nečitený datum z Feminy cigaret obal např rýže stála 10 kč, stejně jako máslo. V roce 1990 jsem koupil půl litru Myslivce za 57 kč. Sýr Apetito 18 dkg 6.60 kč, Borovičková pálenka půl litru 44 kč za komunistů. Ten rum asi ano 50 po revoluci ne přetisk ale přelep 52kč

Má pravdu a pamatuje si to dobře. Tady máš odkaz na zajímavý dokument, který o tomto velkém zdražení v lednu 1982 pojednává.http://www.google.cz/url

Dík za odkaz, ale protože stažení sděluje že může poškodit PC, stahl jsem si jiné PDF Ale nasměroval jsi mě. Mám na chalupě poděděných neotevřených pár půllitrů tak se na ně občas kouknu. Rum tam nemám, ale borovičku ano. Tady jsem objevil jen Spišskou 07,l, 57 kč, ale datum vybledlo i když bývalo ze spodu na etiketě.

Nevím, co by mělo poškodit PC, je to obyčejné PDFko, můžeš se na něj podívat zde: https://db.tt/LN4u75Z1tam už snad tak nebezpečné nebude, i když jeden nikdy není, ten jeho obsah.......

Deda vzkazuje ze PDF co jich stahl vecer asi 5, tak jen ten vas odkaz ze mu psalo Muze poskodit PC, ostatni ne. Nema mu kdo pomoct s PC tak nechce riskovat, uz mel jednou zavirovane..

Chtěl bych vědět jestli byly větší než dnešní cigarety

Rum stál 33,50 kčs

a měl 40% :)

Pravda. Vtedy už stáli 14,- Kčs. Potom v 1988 zdraželi aj Marlboro v mäkkom balení z 25,- na 27,-Kčs. Milde Sorte boli tuším 15,50Kčs a v tom 1988 už za 20,- alebo 21,-Kčs

Ahoj Robo. Pořád knížky? Sparty stály 8,- měkké i tvrdé. V trafice se tvrdé prodávaly za 10,- . K mání byly i Slovenské Sparty a Clea ale nebyly oblíbené protože měly štiplavou příchuť jako Bulgartabac BT. :) Později skutečně došlo ke zdražení tvrdých na 14,-. A po převzetí Kutné Hory P. Morissem k jejich totální degradaci. Nedalo se to kouřit. Sparty byly nejkvalitnější Československé cigarety co pamatuju. Byly lehce parfémované a když si někdo zapálil Spartu, bylo to cítit stejně jako tabák Amphora. Ani tehdejší Primusky za 11,- Kčs ve zlatavé krabičce nebyly lepší i když byly dražší. Není někde k přečtení historie ČS tabáku? Letky, Lípy, Globusky, Stewardky, Lux, Dux, Olympie, Startky, Marsky, Marica, Dalila... no pamatuju toho hodně.

už ty cíga nehulte !

Ano, opět jsi nezklamal. A i když teď přestanou hulit, jakou souvislost to bude mít s cenou cigaret Sparta cena v roce 1982-1984?

Ehm hulí se tráva.Cíga se kouří. :-*

Měkké 8Tvrdé 9

Dle mého názoru Sparty staly 8,- Kčs stále a v roce 1984 zjistili, že tvrdé chce každý a zdrazily je na 14,- A pak v roce 1985 začaly vyrábět Petry za 9,- Kč s a o půl roku později cigarety LENT tvrdé za 10,-

Měkký 8KčsTvrdý 14Kčs

Plácáte tady. Od února 1982 stály 14 Kčs.

Ve kterém roce zdražily cigarety Sparta z 8 Kčs za škatulku.

Kolik stály cigarety Sparta v roce 1982 až 1985

Cena byla 14kčs.Je to i ve filmu Stav ztroskotání.

Prosím o ceny cigaret Sparty z roku 1982 - 1989