Čierna obrazovka po zapnutí pc

Dobrý deň pred nedávnom som vymieňal celý pc (okrem skrinky )Všetko som normálne zapojil ale nejde mi obraz, najprv som skúšal či je monitor funkčný a bol. Myslel som že to môže byť grafikou a tak som HDMI kábel od monitoru pripojil rovno ku doske ktorá má na HDMI vstup (a procesor má integrovanú grafiku) a robilo to isté bez žiadnej zmeny. Bedňa ide normálne doska svieti, zdroj funguje... neviem čím to môže byť Komponenty : Grafika GTX Nvidia Geforce 1060 3G MANLIZdroj Evga 500W Procesor i5 8400Doska MSI H310 PRO-VDH PLUS RAM HyperX 16G

Odpovědi na otázku

je to tym, ze to nefunguje normalne, zober to do servisu

Zistil som že to je asi tým že mám ohnuté piny na základnej doske takže len novú dosku treba

Jake piny kde presne? Jak se Vam to povedlo? ;o(

na základnej doske socket na procesor...v pravom dolnom rohu socketu asi 6 pinov najskorej sa mi to stalo pri vymieňaní základných dosiek a procesoru..myslíte že je to tým alebo to môže byť stále v grafike?

A co má oddělaná patice pro CPU společného s GK?! A PROČ jsi, sakra, vůbec to CPU vyndaval?!

vymieňal som procesor aj dosku :) a na grafiku sa pýtam preto lebo nemám také skúsenosti z pc a pár ľudí mi radilo že to bude niečo z grafikou kedže nejde obraz...ja som nikdy nejak veľa z pc nerobil...ale viem celkom dosť z čítania a teorie ale prakticky som skoro nič z pc nerobil až doteraz...

CPU: https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/pro... má co? No iGPU, že?Deska: https://www.msi.com/Motherboard/H310M-PRO-VDH... má celkem běžné výstupy. Takže GK stačí úplně vyndat a...Když jsi měnil desku, zdalipak jsi ráčil zkontrolovat správné osazení distančních sloupků?

co zas nechapes na tom, ze ma ohnute piny v sockete pre CPU?

Viz to, co jsem mu napsal v 15:01. Ale pro klid dušičky a vyvrácení jeho podezření na nejspíše nevinnou GK mu nic nebrání GK vyndat a přepojit monitor do výstupu z desky.Distanční sloupky jsou věčně zelené, ač zde je spíše zničený socket pro CPU přímo "odpornou" instalací.

Ja sa nesťažujem na GK aiba sa pýtam či náhodou nemôže byť problém aj v tom...a ved to že som vybral GK som už raz spravil a ako som aj napísal nešlo to :) nebola to "odporná instalace" ale iba moja nešikovnosť :) prepáč ale neviem čo máš za problém príde mi to ako keby si si tu vybíjal nervy prišiel som sa sem len skušne spýtať na môj problém kedže som v tomto stále amatér a potrebujem rady a skúsenosti :)

Já jsem také amatér a cítím se poněkud uražen! Holt jsem vyrůstal v době, kdy se tzv. "politická korektnost" ještě nenosila. Jedinec, který ani netuší, co jsou a k čemu jsou distanční sloupky by se v tom opravdu neměl hrabat. Deska, doufám, byla aspoň opravdu nová a ne z bazaru, zase tolik nestojí: https://www.czc.cz/msi-h310m-pro-vdh-plus-in... .

ja chápem načo slúžia len som nevedel čo to je po názve... a áno doska bola nová NIE z bazáru jediný kdo tu uráža si ty takže sa nemáš prečo cítiť urazený :) bud máš 40 a máš komplexi menej cennosti z toho že nemáš ženu a robíš v robote ktorú neznášaš za halier alebo máš 17 a potrebuješ sa hrať na dôležitého akože "sarkastického a politicky nekorektného" a urážať nováčikov ktorý sa chcú iba spýtať na ich problém :)

Amatér nejsi v žádném případě, jsi maximálně poučený laik. Amatér je ten, který obor ovládá, ale na rozdíl od profesionála ho obor neživí.

áno ten procesor má iGPU tá doska má aj výstup pre HDMI...skúšal som pc naštartovať aj bez grafiky a nič a tými "distančními sloupkami" myslíš uchytenie dosky ku case?

Ano, ty většinou hranaté věci se opravdu a skutečně jmenují: "distanční sloupky" a slouží k tomu, co mají v názvu. Ale to ti může být jedno.