» Poradna » Windows (a jiné OS)

Cieľový priečinok je príliš dlhý

Zdravím,potrebujem vo Windowse prekopírovať priečinok, ktorý je vetvený vo veľkom množstve programových priečinkov. Chcel som dané súbory zálohovať, ale systém mi hlási, že cieľový priečinok je príliš dlhý. Mám povolené aj dlhé názvy priečinkov. Čo poradíte?

Odpovědi na otázku

Zkrátit název. Osobně s tím mám také zkušenost, ale u souborů. Prostě jsem pojmenoval soubor (hodně dlouhý název) a vše bylo OK. Windows nic nehlásily a šlo jej otevírat. Když jsem jej ale pak chtěl někam zkopírovat, tak Windows hlásily, že název souboru je moc dlouhý. Zkrať tedy název té složky, zkopíruj tam co potřebuješ a pokud potřebuješ přímo ten dlouhý název, tak jí pak zpátky přejmenuj. Ale počítej s tím, že v budoucnu ti to může zase dělat problémy.

Skrátiť to nepôjde, ide o súbory programu.

a je ich pár desiatok.

Myslel jsem název cílové složky. Ale asi by to stejně nepomohlo kvůli těm 255 znakům, jak psal někdo dole.

Názov cieľovej zložky má 15 písmen, ale celá cesta je dlhá.

Jasně.Dej pak vědět, jestli jsi to vyřešil a jak? Jestli ti zabral ten soft?

To vypadá dobře juwa. Díky, stáhl jsem si to

Při překročení 255 znaků pro cestu + jméno nejde soubor číst/zapisovat.Zkrať jméno (cílového) adresáře, nebo na kopírování použij total commander, zobrazí upozornění, ale soubory nakopíruje.

To je dobré vědět, díky.

Taky bych to řešil přes Total Commander, který přitom sice nadává ale soubory překopíruje.

Systém podporuje i delší názvy, ale to by s tím musel uměrt pracovat ten nástroj na zálohování.Jinak NTFS podporuje délku cesty do 32k znaků. Více info třeba zde:https://blogs.msdn.microsoft.com/bclteam/2007/02/13/long-p...

Když jde s originální strukturou adresářů ještě pracovat, pravděpodobně ještě nebyla překročena maximální délka. V takovém případě by mělo stačit dělat zálohu do umístění s krátkou cestou, to jest například do kořene záložního disku.

Nejjednodussim resenim je ta zalohovana data zarchivovat (napr. 7zip) a pak zazalohovat ten archiv.

Zajímavé, že nikoho nenapadlo jednoduché řešení: Část cesty zkrátit pomocí substituce:Dejme tomu, že F je volné písmeno disku a že cestu můžeme rozdělit na dvě části Cesta_1\Cesta_2 a obě části jsou dostatečně krátké. Potom substitucísubst F: "Cesta_1"nahradíme dlouhý řetězec Cesta_1 krátkým odkazem F: a Windows budou spokojeny. Na soubor se budeme odkazovat "F:\Cesta_2\soubor"Ty uvozovky jak u substituce, tak u odkazování budou nutné, protože takto dlouhé adresáře určitě obsahují mezerySubstituce, až nebude potřeba, se zruší příkazem subst F: /d (nebo resetem)

Přesně tak, to je nejlepší řešení!

Skúsim.

Jeste podoknu - stejne tak si ho muze namapovat:net use disk: \\nazev_pc\c$\nejaka_dlouha_cesta

Zálohování, pokud jej spustí pod jiným účtem (typicky admin) pak substituci neuvidí. Musel by to dat do davky, ze ktere pak spustí zálohovací program