» Poradna » Ostatní

Chytrý vysavač se nechce připojit k Wi-Fi. Jak správně nastavit router?

Dobrý den, koupil jsem vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential, ale v mobilní aplikaci se mi ho nedaří připojit k Wi-Fi, hlásí, že selhalo připojení Wi-Fi.Mám modem/router Compal CH7465 od Vodafonu, vypnul jsem 5 GHz pásmo, aby vše bylo připojené jen v pásmu 2,4 GHz, ale ani tak se nepodařilo připojit. Zkoušel jsem připojit se přes hotspot, který jsem vytvořil z notebooku, a připojení se podařilo. Napadá vás řešení, resp. nastavení daného routeru, aby se dalo připojit? Děkuji za pomoc

Odpovědi na otázku

oficiální účet redakce |  | Microsoft Windows 10 Chrome 94.0.4606.81

Dobrý den,pokus vypnout 5,0GHz Wi-Fi byl rozhodně dobrý nápad. Test s hotspotem prokázal, že se vysavač nepřipojuje jen k jedné konkrétní Wi-Fi. Čili problém je takřka stoprocentně v nastavení routeru.Nejčastěji bývá v takovém případě příčinou slabé zabezpečení. Pokud se tedy dostanete do administrace Wi-Fi routeru, podívejte se na nastavení šifrování a případně zvolte to nejsilnější, tedy WPA2-PSK. Velmi pravděpodobně se Vám pak podaří vysavač připojit.Přeji hezký denKarel KiliánŽivě.cz

Koukněte prosím do mé odpovědi níže, s přesně tímhle problémem jsem se už setkal, není to zdaleka tak jednoduché, jak se zdá.

Naopak, WPA2-PSK je ten problém. Nedavno jsem to řešil s kl. u jeho vysavače ETA a jakmile se na 2.4GHz zaplo pouze WPA, bylo po problému a vysavač zůstal na WiFi připojen. U 5GHz jsme nastavili jiné SSID, aby v tom byl pořádek a tam klidně WPA2 může být.

Teď si nejsem jist, jestli to byl vysavač nebo chytrá zásuvka, ale pomohlo vypnout při nastavování data v telefonu, pak se to připojilo...

Asi zásuvka. Vysavači to bylo jedno, stejně jako zapnutých 5 GHz.

On musí být telefon na stejné wifi jako vysavač. Vypnutí dat by tomu odpovídalo. Problém bych viděl v těch datech.

Kdyz jsem pripojoval pracku na WiFi tak jsem musel nastavit jednodussi heslo - vadil ji nejakej specialni znak

Toto mě taky pomohlo, znaky v hesle dělali problémy, díky za radu

ještě může být problém s kanály 12, 13 a 14 ...v některých regionech nejsou "povoleny" ...

14?

možná že u nás ne ...ale dočetl jsem se že:Channel 14 is valid only for DSSS and CCK modes (Clause 18 a.k.a. 802.11b) in Japan.

Já u svého po aktualizaci měl stejný problém nakonec jsem zjistil ,že název wifi nesmí obsahovat čísla pouze písmena .

Problém znám, taky modem/router od UPC/Vodafone a od jednoho dne se Xiaomi vysavač prostě odmítal připojit. Problémem jsou DNS servery UPC/Vodafone, které nějak divně blokují způsob, kterým Xiaomi vysavač kontroluje, jestli má přístup k internetu. Tyto DNS servery router rozdává klientům (PC, mobil, vysavač) automaticky, přes DHCP.Pro neznalé: DNS servery překládají webové adresy (www.zive.cz) na IP adresy (85.207.58.49). DHCP je způsob, kterým se zařízení připojená do sítě zeptají, jakou mají mít konfiguraci (včetně DNS) a lokální IP adresu. V případě mého routeru bohužel není možné nastavit, aby přes DHCP rozesílal jiné DNS servery, vždycky vnucuje svoje. Finálně jsem došel k tomu, že jsou dvě možná řešení: 1) koupit druhý wifi router na kterém nastavení DNS v DHCP jde upravit, připojit ho k UPC modemu kabelem, a připojit vše od Xiaomi k němu. 2) (toto jsem nakonec udělal) Vypnout DHCP na UPC routeru a spustit vlastní DHCP na vlastním serveru. Já už doma měl miniserver na ovládání chytré domácnosti (Raspberry Pi s Hassio), takže jsem provedl toto. Není to ale záležitost pro technicky neznalé.

Jen pro doplnění: Příliš silné/příliš slabé zabezpečení, neobvyklé znaky v hesle nebo názvu wifi (ěščřžýá atp) - všechno toto může také způsobovat problémy.

Nemate nahodou skrytou SSID u te vasindomaci wifi site?

Jedna xiaomi kamera se mi nechtela pripojit, nedokazal jsem prijit na to proc, pak jsem zrusil na wifi routeru hidden ssid a pripojila se okamzite. Po pripojenj jsem hidden ssid zas povolil a uz to funguje normalne dal, ale na uvodni pripojeni to bylo potreba zakazat.

Při potížích s připojením zařízení (jiná značka) jsem vše řešil přímo s podporou výrobce. Když už je člověk v koncích, tak může podrobně posvítit na komunikaci / snahu o komunikaci přes wireshark. Stačí například z notebooku připojeného na váš router udělat hotspot a sledovat všechny pakety co z toho vysavače jdou. U mě nakonec pomohlo na routeru nastavit DMZ pro to zařízení. Pak se připojilo, nainstalovalo aktualizace. Pak už komunikace běžela OK i bez DMZ.

požiadať operátora ISP o verejnú IP ktorá nie je za NAT ktoré blokuje porty ... na 100% je to tento problém

To je ovšem naprostá blbost. Takové zařízení k ničemu nepotřebuje veřejnou IP.

Tvůj telefon neumí kanál, na kterém vysílá wifi vysavače. Měl jsem to stejné (Huawei P20 Lite), vyřešil jsem to koupí nového telefonu (Xiaomi Note 10S). Po spárování funguje na 2.4 GHz wifi v pohodě.

Ještě dovysvětlím, jak to bylo u mě:Vysavač vysílá v pásmu 5 GHz svoji síť, na kterou se připojí telefon (prostřednictvím aplikace k vysavači) a pošle do něj údaje o 2.4 GHz síti (k té musí být připojen telefon). Po spárování se vysavač připojí na udanou 2.4 GHz síť a funguje ok.

Zdravím, měl jsem úplně stejný problém s vysavačem Mi Robot Vaccuum-Mop Pro, problém byl v nastavení routeru, vadilo tomu povolení možnosti IPv6, po vypnutí tohoto nastavení vše šlape ok.

vysavač concept 3120 - nedokázal se připojit k otevřené síti s filtrováním MAC adres( i když jsem jeho adresu povolil), pomohlo nastavení WPA2 a zrušení filtrování adres, poté se připoji i termostat od Elektrobocku.

Zdravím, ja mam router z UPC a mal som presne ten istý problém s tým istým vysávačom, mne pomohli nastaviť na routri bezpečnosť na strednú hodnotu WPA2-PSK , pri zabezpeceni WPA-PSK/WPA2-PSK mi to nefungovalo a bez zabezpečenia mi to tiež nefungovalo a vypol som aj 5GHz signál