» Poradna » Ostatní

Chytré hodinky z Číny bez signálu

Po vložení funkční SIM karty ( ověřeno v telefonu), hodinky ukazují plný signál a přes něho znak zákazu. Je nějaká možnost "odblokování " nebo u nás takové hodinky prostě nepojedou? Jde o dětské hodinky ( mimochodem nabízené i u nas na netu za jinou cenu ). Přes aplikaci v telefonu u všeho nastavení ukazují stav hodinek offline. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

to je zase informační smršť takže jediné co se dá napsat je, že nemáš nakupovat v Číně, když to neumíš

Díky za radu, po třech letech nakupování první problém. Jinak k mému dotazu nemáš nějakou odpověď k věci ?

Pravděpodobně nejsou pro evropské mobilní sítě. Ale víc by se dalo říct, pokud bys napsala výrobce a typ těch hodinek.Ovšem obecně kupovat v Číně cokoli co potřebuje SIM kartu, to není dobrý nápad právě důvodu možné nekompatibility mobilní sítě.

Taky mě napadlo, že problém bude nejspíš v tom , že prostě nepodporují českou síť. Ale vzhledem k tomu, že v nastavení jazyka přes SeTracker je i čeština a že je nabízel i český obchod, domnívala jsem se, že by mohly fungovat :) Typ byl uvedený pouze Q19, výrobce nevím.

jak jsi mohla objednat něco u čeho ani nevíš co to vlastně je? Když pomineme to, že netuším jak jsi to bez znalosti výrobce vůbec našla tak už se ani nedivím, že to nefunguje

Že je tam čeština u Číňana nic neznamená. Že jsou dostupné i u našeho prodejce taky nic neznamená, může nabízet lokalizované pro náš trh. A u českého prodejce bys je mohla jednoduše reklamovat. Takové věci je fakt blbost kupovat v Číně.

Vrátit se dají i do Číny, akorát přes prodejce tady by to bylo jednodušší. Tak nejsem asi jediná, kdo někdy něco koupil stylem pokus-omyl. Pro příště jsem aspoň poučená a naštěstí mě to nestálo hromadu peněz :)

Z Číny se dá kupovat pokus omyl, ale už se to nevrací. Tak nějak se počítá s tím, že můžu koupit šrot.

Předpokládám, že požadavek na PIN je deaktivován. U některých typů hodinek je potřeba vložit do hodinek SIMku a na to telefonní číslo poslat SMS [surl,52.28.132.157,port,8001#] ok!Pak začnou komunikovat v aplikaci SeTracker. (text SMS začíná hranatou závorkou a končí vykřičníkem)

Požadavek na PIN byl aktivní, zrušila jsem v telefonu a hodinky se přes SeTracker daly připojit skrz QR kód, ale už ne nastavit.

QR kódem přidáš hodinky do aplikace. Pak ze svýho mobilu na hodinky pošli SMS, jak jsem psal výše. U nějakých čínských hodinek jsem to kdysi řešil a našel tenhle návod.

Vyzkoušeno, hodinky stále offline :(

Super navod pomohlo nam to dakujeme

a typ těch hodinek budeš tajit dál? Odkaz na eshop kde si je tak výhodně koupila ?To to byla tak výhodná koupě že se s námi o to nepodělíš ??

Tajné to určitě není, aspoň je třeba někdo nekoupí, pokud o nich přemýšlí. Jen jsem psala, že výrobce není uvedený a typ je Q19. Po zadání na Wishi se Vám objeví, tady jsem našla teď jen jeden obchod, který je nabízí za nesmyslnou cenu za 2500 Kč, v době, kdy jsem je kupovala já, tady byly v nabídce i za cenu nějakých 800 Kč, já za ně dala necelou pětistovku.https://www.hodinkyprodeti.cz/p/vodeodolne-chytre-hodin...

Ale to nejsou ty samé... Pošli odkaz na Wish, ať máme jasno.

Myslíš tyto?https://www.wish.com/search/Q19/product/5d8489... Aha, vypadají podobně, ale podobně, ale nejsou stejné. To je tak, když si lidi myslí že co se dá koupit u nás se to úplně stejné dá koupit v Číně, že to bude za zlomek výrobní a dovozní ceny a že to v žádném případě nemůže být "pajcung"...pak to tak dopadá. Ale pokud by se to vyrábělo u nás, lidi v té fabrice pracující by chtěli ptal 30 tisíc čistého...to by pak fakt nešlo takové hodinky prodávat za 500, dokonce za méně.

Dobrý den chtěla sem se zeptat mám stejny problem. Nemůžu je nahodit SIM vůbec nereaguje. Povedlo se vám je pak nastartovat?

Dobrý den, bohužel ne. Koupila jsem nakonec v ČR, docela drahé a fungovaly něco přes půl roku, reklamace neuznána, tak jsem zkoušela rozjet znovu tyto i přes "startovací " smsku a s telefonem se bohužel nespojily. Takže to beru jako vyhozené peníze,v Číně pár korun, u nás bohužel víc, kvalita asi v podstatě stejná, jen u nás předražené zboží. Už jsem radši pořídila telefon.