» Poradna » Mobily

Chytré hodinky s podporou aplikací

Čau, nevíte někdo o nějakých chytrých hodinkách do 5000Kč, které budou podporovat sportovní funkce jako kroky, měření tepu atd. a zároveň u nich bude možnost instalovat si do nich nějaké hry, přijímat notifikace z telefonu atd.? Díky

Odpovědi na otázku

Až na ty hry, to zvládnou prakticky všechny. Instalovat do hodinek hry, je ale pitomost maximální. Jak bys to asi chtěl ovládat? Nemluvě k tom, že hodinky mají ubohé miniaturní baterky, takže za chvíli hraní bys měl hned po baterce.

Nemyslím jen hry, třeba prostě nějaké aplikace. Jenom nechci hodinky, do kterých nelze nic instalovat. A možná se budete divit, ale i hry se dají například na Apple Watch stáhnout. Chci to kvůli nenápadnosti, krásně se to dá využít ve škole, kámoš má Apple watch a může si na tom klikat při hodině a žádnému učiteli to nevadí.

do hodinek jde obvykle nainstalovat něco od výrobce, ale musíš si uvědomit, že hodinky nejsou Android telefon - ani výkonem, ani systémem - jinak by nevydržely ani den. A v rámci tebou daného limitu 5000 Kč to fakt nemůžeš srovnávat s Apple.To je jako kdyby ses divil, že Škoda Felicia nemá turbo, když Subaru ho má.

A ty příklady?

.... nechci hodinky, do kterých nelze nic instalovat ... jsme ještě normální ?

Tak mi tedy dejte konkrétní příklady, do kterých hodinek ty aplikace instalovat jdou

jako jsou nějaké noname čínské shity s nějakým zprzněným androidem, ale i když tam možná appky půjdou, tak ti nikdo negarantuje, že tam budou použitelné. A takové hodinky taky vydrží na baterku hrozně málo a mechanické provedení je o několik tříd níž než třeba ty od Xiaomi.

notifikace z telefonu nejsou problém snad nikde. Ale instalovat hry do hodinek? To jako myslíš vážně?Levné a slušné hodinky s měřením tepu má myslím Xiaomi.

https://xiaomi-store.cz/cs/25-chytre-hodinky-a-fi...

A Xiaomi jsem měl vyhlídnuté, nicméně do žádných hodinek firmy Xiaomi nejdou instalovat aplikace

Mě do nich nešla ani jedna hra. Zkoušel jsem šachy,ale ani jednoho pěšce se mi tam nepovedlo vtlačit, natož zbývající figury. Pak halmu,ale ty kolečka taky vocasové dělají velké.

A smysl instalace aplikací do hodinek spočívá v čem? Hodinky jsou super jako externí měřidlo různých veličin, jako externí signalizátor notifikací, ale vyloženě jako náhrada smartphone pro instalaci aplikací je to pitomost maximální. Jednak jsou jen obtížně ovladatelné pro cokoliv trochu náročnějšího a jednak mají jen parodii na baterii, takže pokud bys chtěl na hodinkách cokoliv provádět, tak je okamžitě po baterce. Hodinky jsou použitelné jen jako vstupní a výstupní zařízení pro smartphone, ale nic víc od nich fakt chtít nemůžeš, na to nejsou vyrobeny. Ano, existují různé čínské bazmenky, které jsou v podstatě jako samostatný smartphone, ale pokud je tak začneš využívat, tak budeš pětkrát denně nabíjet baterku :)

Já mám Apple Watch 3 a tam se dají nainstalovat aplikace navíc. Většinou to jsou aplikace jenom na zrcadlení notifikací. Například Booking.com, Spotify, Uber, Shazam, apod. Dokonce i Alza.cz má svojí vlastní aplikaci na Apple Watch, ale ještě jsem jí nezkoušel. Oni se ty aplikace většinou stahují sami, jakmile si tu aplikaci stáhneš do iPhonu. Ale netuším, jestli je to podobný na Androidu. Apple má na to trošku jiný systém.Docela zajímavá je aplikace Night Sky, kdy jenom dáte ruku směrem k obloze a na hodinách se Vám zobrazí na jaké souhvězdí zrovna koukáte.

Notifikace, kroky a měření tepu má valná většina hodinek. Hodinky jsou dělaný spíš jako doplněk k mobilu. Jedině nějaké hodinky s android wear, ale těžko říct co budou podporovat.