» Poradna » Mobily

Chytré hodinky podporující volání

Dobrý den, měl bych na Vás dotaz:Tchán si chce koupit chytré hodinky, které by mu pomáhali při zaměstnání.Jde mu hlavně o to, aby byl z hodinek schopný volat. A to kompletně - tzn. aby měli hodinky reproduktor i mikrofon, ale zároveň, aby se mu na jeho číslo dovolali jak na hodinky, tak na telefon zároveň.Předpokládám, že operátor neumí vystavit druhou simku, nebo e-sim, která bude na stejné telefonní číslo, tudíž bude asi třeba propojit hodinky s telefonem přes bluetooth.Má otázka zní, poradili byste mi hodinky, které takové funkce mají a podporují telefon s androidem?Základ je, aby mu hovor vyzváněl na telefonu i na hodinkách zároveň a aby na hodinkách mohl provést kompletní hovor, ne ho jen přijmout a dál komunikovat telefonem. Pokud to není možné, asi by si vystačil i s tím, že když bude mít hodinky přes bluetooth připojené, bude se mu hovor ukazovat jen na hodinkách a na telefonu ne.. ale upřednostnil by oboje.Nejde mi o žádné další speciální funkce, prakticky jen o tohle. Předem moc děkuji za jakoukoliv radu.Přeji Vám hezký den.

Odpovědi na otázku

https://www.alza.cz/hodinky-s-telefonem/18869... Co myslíte, je tak složité to najít?Mimochodem, z vlastní zkušenosti nedoporučuji žádné hodinky s vlastní SIM, žere to nehorázným způsobem a obecně to dvakrát nefunguje, na rozdíl od toho HF řešení se spárovaným telefonem.

Opravdu jste si prověřil ,že lze dle této stránky najít relevantní údaje k hodinkám ? ___Alza uvádí chybně u spousty smart hodinek ,že z nich jde volat ,ale opak je pravdou - plnohodnotně volat (tzn.handsfree) leze jen s některými... ___ Apple Watch (nemají android) ,u hodinek Samsung funguje volání skvěle ,ale bohužel jen s telefonem téže značky... A dále ? Fitbit - hovor pouze přijme a to ještě jak kdy a na jakém typu telefonu - podpora v USA - nezájem - z hodinek se prostě nevolá... Garmin ? (nevolá a nezavolá) Zároveň jde také o kvalitu celkového zpracování ,aby se ty hodinky ihned nerozpadly... Co třeba aby byly dámské ?stačí unisex - tak to je bez šance... "Téééééén pokrok ,kde se to zastaví " PS: poslední hodinky na bezproblémové volání : Sony smart bant swr30...

Honor Magic Watch 2/2e

Umí to většina značkových hodinek ve spojení s telefonem stejného výrobce. Kolega takto používá Samsung. Jak píše Roman, určitě se vyhni hodinkám s vlastní SIM, to je nepoužitelné z hlediska výdrže baterie.

Jako nouzovka ok, pro castejsi pouzivani je lepsi mit HF sluchatko nez hulakat na hodinky a ty poslouchat pres hlasity odposlech...

Ano, je to nouzové řešení, nicméně je to jakž takž použitelné. Pokud je takový požadavek, dá se s tím fungovat, používal jsem to dokonce delší dobu (jsem hračička). A to dokonce s tou samostatnou SIM, ale tohle řešení se mi neosvědčilo, výdrž sotva 12 hodin, slabý signál (malá anténa), špatná ovladatelnost (pro většinu normálních lidí). To používání jako HF je proti tomu brnkačka, má to výdrž, dostatečný signál, ovládání je zjednodušeno v podstatě jenom na listování seznamem. Ale ten hlasitý odposlech je trošku blbý, to je fakt. Nicméně to funguje.

Ale jo to nerikam, ze to nefunguje, taky to obcas pouziju... ale pokud je mi jasne ze se bude jednat o delsi hovor tak saham do kapsy pro sluchatko, protoze je to opravdu pohodlnejsi, ja i protistrana slysime podstatne lepe. Hodinky jsou pak uz jen pro ovladani a telefon je kdesi (v dosahu)

Přes většinu hodinek se dá volat. Já používám ticwatch pro a přes ty to jde taky. Jenom jak už se tu píše je to spíš taková nouzovka než že by to bylo dělaný na časté volání. Navíc se budou asi rychle vybíjet když je budeš často na to používat.

Pouzivam Samsung hodinky (ponekud vekovite Gear S3) a toto zvladaji velmi dobre. Partnerka ma hodinky Huawei Watch2 a ty se pomerne casto odpojovaly od telefonu. Casto se musely opet sparovat nebo alespon neco udelat, aby se znovu pripojily. To bylo dost otravne. Navic s kazdou aktualizaci Android Wear neco zmizelo, neco se zmenilo a neco prestalo fungovat (ale nekdy i neco zacalo fungovat :) ). Takze ja bych doporucil Samsung.