» Poradna » Počítačové sítě

Chytra zasuvka s web-rozhraním

Ahoj. mám dotaz. existuje chytrá zásuvka která lze ovládat přes webové rozhraní. některé jdou ovládat pouze z mobilní apky, některé nabízejí cloudové ovládání přes web pouze za paušál. Neví někdo o něčem bez Bastlení co jde ovaládat z prohlížeče. (např. cloud od výrobce? ,nebo z nášeho intranetu ) Potřebuji ve firmě několik zapínat PC. WoL po vpn nám nejde. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Prijde mi jednodussi vyresit problem "WoL po VPN nam nejde", nez do resit vymenou zasuvek...

Když ti nejde WoL po VPN, tak to rozděl. Tj skrz VPN se přihlas na nějaký lokální stroj a pak WoL posílej lokálně z toho stroje. A nemusí to být nutně počítač. WoL dnes dokáže posílat kde co, třeba i NAS nebo Router apod.

Přesně, já mám Mikrotika, přihlásím se do něj a na WOL tam mám udělané skriptíky.

Webové rozhraní má například IQtronic IQTS-IP200. Přihlásíš se přes VPN do sítě a pak se v prohlížeči přes lokální adresu dostaneš mimo jiné i k možnosti ručního zapnutí/vypnutí zásuvky.

Shelly.

Aliexpres - hledat ATHOM TASMOTA Smart Plug