» Poradna » Ostatní

Chytrá zásuvka, měření spotřeby

Ahoj,nevím jestli je to úplně dotaz od IT poradny, ale snad někdo poradí:scháním nějakou "chytrou zásuvku"; respekitve měřák spotřeby. Chtěl bych měřit spotřebu připojeného zařízení, s možností exportu naměřených dat do Excelu, nebo CSV, aby se z toho daly dělat grafy a statistiky. Mělo by to umět měřit od cca 5W do cca 100W.Předem díky.T.

Odpovědi na otázku

Google alebo seznam nefunguje?

Měřící zásuvka, která umí vyblít naměřená data do Excelu a ne je jenom zobrazit ve své appce by mě taky zajímala, ale tenhle "parametr" google ani seznam neumí.Pokud ty to najít dokážeš, rád se něco přiučím...

exporty dat mimo aplikaci.. O tom píšou kde ?

O exportu do excelu píšou jak na stránkách výrobce tak alzy...

http://www.iget.eu/cs/dp16-security-smart-be... Tohle je odkaz na výrobce (česká firma). Může se používat s alarmem této firmy, ale také se samostatnou aplikací. Prodává to spousta firem, hledej na Heuréce.

a ten export do excelu máš ověřený ? Nikde to v popisu nevidím. Bez toho to nemá smysl doporučovat ne ? Takových zásuvek existuje spousta a za míň peněz.

sorry tohle patří pod příspěvek Pytlíka - ochrana proti reklamám občas zaúřaduje a nebere v potaz že odpovídám na konkrétní příspěvek.

do některých zásuvek s arduinem jde nahrát custom firmware a pak to exporty umí, resp. můžeš si nastavit co potřebuješ (a jako bonus se zbavíš napojení na zpravidla čínskej web a aplikaci).Asi to není pro každýho, ale cesta to je.. např. tahle zásuvkahttps://www.banggood.com/cs/BlitzWolf-BW-SHP6-Pro-... a zdroj na githubu..https://github.com/arendst/Tasmotaatp.