» Poradna » Web a internet

Chytrá domácnost - slabá wifi

Dobrý den,máme poměrně rychlý internet od UPC, pořídili jsme si 3 chytré žárovky a dvě chytré zásuvky a přehodili síť z 5 na 2,4 - mě od té doby ale šíleně blbne wifi na iPhonu (přítelovi na samsungu ne). Stalo se to někomu taky a jak jste to řešili? Rádoby rady typu "no jo, jablíčko" si nechte, děkuji.

Odpovědi na otázku

A proč jste nenechali obojí tzn.2.4 i 5GHz?
UPC potažmo Vodafone by to měl podporovat

To jsem nevedela, zkusim to nejak, dekuji.

Na mým routeru to teda zrovna nepodporují. Buď zapnu WiFi na 2,4 nebo na 5...Škoda...

Pořídil si ten co to umi. Klido nech stávající a za to dej nějaký lepsi. Ja většinou beru to nejlacinější od o2/upc prepnu na bridge a za to dam neco co to umi. Mtik, neco s wrt apod…

Tak na takový jsem ještě nenarazil, jaký model máte?

Nejaky stary UPC modem to takto nelogicky mel... bud 2,4GHz nebo 5GHz, ne soubezne

Jenom doplním návody
https://www.vodafone.cz/pece/internet-data/datova...
Netuším jaky mate doma modem

Žeby to americké jablko nepodporovalo evropské kanály 12/13 a chytalo jenom nějaké přeslechy? Zkontroloval bych na routeru, kde se vysílá a pokud jsou to kanály 12/13, tak bych zkusil změnit region na USA nebo nastavil ručně nějaký nízký kanál.

Ale jinak souhlas - provozovat obě sítě (2,4 + 5GHz) musí být bez problémů.

nemusi, ne kazdy router/AP to umi.Lidi kupuji/pouzivaji kramy a divi se ze to funguje spatne. Proc asi je na trhu tolik zarizeni vsech cenovych kategorii, kdyz dle nich na vse staci 10 let stara krabicka co stala 500 Kc.

Starsi Technicolor modemy nemaji dual band. Umi jedno, nebo druhe. Vyressi to bridgem (musi mit IPv4 adresu) a dodanim vlastniho routeru

To americké jablko je plne podporované aj pre 12 a 13. Samsungy majú lepší wifi modul, preto ťahajú lepšie signál. Doma to mám rovnako, riešil som to ďalšou wifi a problém zmizol.

Může záležet na tom, z jaké distribuce konkrétní telefon pochází, jestli z ofifcielní evropské nebo může jít o nějaký "šedý" nebo individuální dovoz US distribuce. Možná se ale kanály nastaví automaticky po nějaké volbě regionu (například při prvním spuštění).Připadá mi divné, že by dříve měla lepší příjem 5GHz signálu, který hůře prochází zdmi, než teď 2,4GHz sítě.

Spis bych na to sel druhou stranou. Pokud neni moznost vymenit router za nejaky lepsi, tak bych sahl treba po philips hue nebo ikea tradfri. (existuji i dalsi moznosti) A prestal bych pouzivat wifi. Jde hlavne o to ze vetsina telefonu a notebooku uz umi nove funkce, kdy zarizeni komunikuji najednou. Pokud ale do cesty das jedno, ktere neumi (chytra zarovka), tak vse zpomalis.

Měl jsem dost podobný problém a vyřešil jsem ho změnou kanálu. Vhodný, nejméně rušený, kanál jsem vybral pomocí wifi monitoru v mobilu.

Problém je, že to už v současnosti moc nefunguje - všichni sousedé mají na 100% kanály na AUTO. Člověk to proskenuje, nastaví nejmíň zarušený kanál, za týden-dva to proskenuje znovu a situace je naprosto jiná a volný kanál úplně jinde.

to nebude chytra domacnost, ked v nej nikto nedokaze vyriesit tento problem.

No jo, Apple...Ale problém je jinde. Máš mít dvě wifi sítě. Jednu na 2,4GHz na staré zařízení a chytrou domácnost. Druhou 5GHz na všechno co to podporuje. Už jen kvůli tomu, že když máš UPC, tak asi žiješ v bytě, tzn okolí je tak zarušené, že 2,4GHz wifi je tak akorát na tyhle smart drobnosti.Pokud to ten Vodafone router neumí, tak na něm vypnout wifi a za něho dát druhý, který to zvládne. A problém je vyřešen.

Zdravím,proč musíme mít dva? Není lepší si ten router přes Vodafone vyměnit za nějaký, který umí obě sítě? //"M" = "anonym" Zachovejte si nick alespoň v rámci svého dotazu!//

Áno aj nie. Ak bývaš v 2i byte, tak stačí jeden router. Ak bývaš v 3i+, tak je lepšie zvoliť 2x router. Jeden dať na 2.4ghz, to má lepší dosah a na tom nech fičí chytrá domácnosť (neviem akú značku si kúpila, ja používam veci od immaxu a pripojím sa na ne aj z práce) a na 5ghz wifi by som dal mobil, ntb a prípadne telku (aj keď, telka je lepšie keď je káblom zapojená). Tej 2.4ghz wifi by som nastavil aj qos a obmedzil linku fakt na nezbytné minimum, tak 10-15% z celkovej linky čo máš doma, nech si to vie sťahovať aj apdejty.

Neni... idealni reseni je postavit si vlastni sit na vlastnim HW a nebyt odkazan na to jaky "kram" doda poskytovatel internetu. Zarizeni poskytovatele se prepne do "bridge" aby zprostredkovalo pripojeni a zbytek uz si poresis na vlastnim routeru, switchi, wifi AP