» Poradna » Programy

Chyby při rendrování videa ve Windows live movie makeru a Pinnacle studiu 15

Mohl by mi někdo prosím poradit jak vyřešit problém s Windows live movie makerem ??? Když s kamarádem tvoříme video delší jak 5 min tak všechno jde v pohodě dáme vyrobit film pak skočí error, že soubory jsou chybné, ale na 1000 % nejsou protože fungují a pak naskáčou výstrahy u videií, že nelze použít apod. Něco podobného je i v Pinnacle studio 15 HD Ultimate tam je zase problém když tam dáme videa z jiné kamery ve formátu MP4, MOV tak po sřihu se správně nezobrazuje obraz a je strašně zpomalený a není tam kde má být. Jen z mého fotoaparátu video v MOV 30sn/s 720p HD nám nedělá problém žádný, ale když použijeme jinou kameru s formátem MOV, nebo MP4, s podobnou kvalitou tak nám to hází takový nesmysly a nevíme co stím. Takový problém mám já i kamarád a i jeho otec. Nevíme kvůli čemu to je, a jak se to dá případně vyřešit. Možnost jak udělat video je jedině přes Movie maker orig videa v MP4 převést do WMV a zpracovat v Pinnaclu, ale to zdržuje. Nutně bychom potřebovali problém vyřešit. Výkonem PC to určitě nebude jelikož na zpracování HD obrazu máme skvělé stroje např já mám NB : Procesor : Intel core I5, RAM : 4 GB DDR III, NVIDIA GT 325 M 1 GB + Intel media accelerator HD, 500 GB HDD, Win 7 Home Premium 64-bit. Prosím poraďte někdo jak tyhle problémy vyřešit :( Zdržuje nás to :/
POMOZTE NÁM JESTLI JE MOŽNOST TO NĚJAK VYŘEŠIT :)

Odpovědi na otázku

To bývá nekompatibilitou kodeku (nebo kontejneru), převod do *.wmv nedoporučuji to je ztrátový kodek a pak při střihu, znovu dojde k degradaci, pokud tedy nezůstane výchozím ten *.wmv. PinnacleStudio 15HD má problémy s kontejnerem *.mkv, čte ho, ale zadrhává. Je lepší *.mp4, když vám blbne i *.mp4, tak ho zkuste rozložit MyMP4Boxem:
http://www.videohelp.com/tools/My-MP4Box-GUI...
a znovu zamuxovat podle normy ISO, takto lze převést i video *.mov (H.264, AAC, DTS). Může to momoci, jestliže ne, tak konvertovat do lagarithu (lossless kodek, zachovává barevnou informaci, x86 i x64) a stříhat v něm.

Takže když nainstaluji ten lagarith, tak by neměli být žádný problémy ani s MOV ani s MP4 při střihu v pinnaclu by to mělo být střižený tak jak má ? Po instalaci lagarith ? Problémy dělaj jen videa z jiné kamery nebo z Gopro. Ale z Fotoaparátu Panasonic Lumix FS-30 nám to všechno bere v pohodě a při střihu to taky střihá jak má.

Nainstaloval jsem to tímhle, nevím jestli to bude fungovat když budu chtít střihat videa MOV, MP4 v Pinnacle je třeba ještě něco ,,upravit´´ popište mi to jako lajkovi :D

Lagarith jsem nainstaloval možná je ten problém vyřešen, ale ještě jsem nezkoušel orig. videa z našich kamer jestli se problém vyřešil, stáhl jsem si video v MP4 udělal jsem střih v pinnacle a střihlo to jak to mnělo střihnout jestli to tak bude fungovat i s orig materiálem z našich kamer tak vám opravdu velmi děkujeme za vyřešení :)

Ne, ne, ne začnu od začátku, ale je to spíš na příručku, než poradnu. Tak doufám, že nemusím vysvětlovat, že ať je kamera jaká chce, tak výsledné video je vždy H.264 (u FHD), kontejner podle standardu je MP4, a pochopitelně MTS. To však musí střižna zvládat, např. jak PinnacleStudio tak CanopusEdius umí. Video však musí být ze standardní kamery (foťáky a chytré mobily dělají potíže), např. u Sony, Panasonic, JVC a Canon nejsou problémy. U Studia je potíž, že je trochu vybíravé, video musí být podle ISO (MP4), pokud ne je zle. Takto tedy vypadá normálně načtené *.mp4 (H.264, může být i MPEG2):
http://www.abload.de/img/snap5619ll89d.png...
výstup je pochopitelně možný i do AVI, např. právě bezeztrátový Lagarith (bude-li finální kódování probíhat jinde):
http://www.abload.de/img/snap5620jwmcs.png...
tedy to je pouze kodek, pro "šetrnou" práci s videem, a pokud vám záznam z kamer, dělá problémy neřeší je, ale sníží degradaci dat o jeden krok to WMV.
Řešení, jestliže je to možné, stačí vyměnit kontejner a Studio data "načuchá" správně, to lze právě tím MyMP4Boxem, umí rozložit pochopitelně i MTS:
http://www.abload.de/img/snap5618o583s.png...
a následně znova zamuxovat, tak aby hlavička souboru byla správná. Když by však byla data kódována nestandardně, nezbývá nic jiného než, jiný program s Ediusem mám dobré zkušenosti, nebo překódovat video do nového MP4 nebo lépe do AVI s Lagarithem a pak ve Studio pracovat v lossless prostředí např. TMPGEnc VideoMasteringWork umí kódovat podle ISO jak do MP4, tak do AVI i MOV:
http://www.abload.de/img/snap56216fkrl.png...
http://www.abload.de/img/snap56224ym3q.png...
a to je celé.

Tiež som sa trápil s týmto problémom. Na odporúčanie z jednej z diskusií som prešiel na AVID studio Pinacle. A spokojnosť.