» Poradna » Windows (a jiné OS)

Chyby na disku

Dobrý deň.Prosím Vás, potrebujem poradiť. Stalo sa mi už druhý raz (nová inštalácia systému), že systém windows 8.1 ma upozorňuje, že na disku sú chyby a rešartom, že ich opraví, ale neopraví ich. Chybové hlásenie sa po novom štarte windowsu sa znova vždy zobrazí.Skúšal som to aj cez príkazový riadok, no bez úspechu. Používam ako systémový disk SSD od Intelu a systém windows 8.1.Moje otázky:1. stalo sa to niekomu?2. je to pre ssd normálne, pretože funguje inak ako klasický disk3. je to windows-om? 4. môže byť vadný ssd disk? (Systém funguje v poriadku aj pri testoch bol vyhodnotený ako dobrý, použil som treba intel ssd toolbox)Obraciam sa tu na radu, lebo som nikde nič nenašiel. Po prvý raz som to riešil formátom disku a novou inštaláciou systému, lenže to mi nevadilo, pretože už samotný windows mal už niečo za sebou. Teraz ale ho mám len sedem mesiacov a nechce sa mi do toho, tak hľadám iné riešenie ako formát. Ďakujem za každú dobrú radu, prípadne pripomienku.

Odpovědi na otázku

A co takhle otestovat disk nástrojem HD Tune Každej správnej chlap by měl mít tu nejzákladnější sadu nástrojů pro kontrolu svýho miláška PC..

Ano otestované disk ok

Otázka č. 4 nesvědčí o zcela zdravém rozumu. Je to technika - reálný objekt - takže se samozřejmě může pokazit.Podle mě naprosto stačí - alespoň pro začátek - prohnat přes SSD HDDTune, včetně jeho SMART a obecně určitě budeš poučen. SW samozřejmě vydá log.

SMART OK, ale testované cez druhý program.