» Poradna » Programy

Chybové hlášení při instalaci windows xp - návratu od vista

ahoj všem.
mám velký problém .
mám zánovní pc ve kterém byli win. visty hp 32 bit. ale protože mi absolutně nevyhovují, potřebuji se nutně vrátit xp prof. 32 bit.
nemůžu je však za žádnou cenu nainstalovat. vždy naskočí po chvíly načítaní s instalačního cd modrá obrazovka (smrt) a systém "zamrzne" - a dole to píše:
Technická informace: * STOP: 0*0000007B (0*F78D2524, 0*C0000034, 0*00000000, 0*00000000)

už nad tím zoufale trávím přes 10 večerů, zmařil jsem tím 10 cd a pomalu jsem již rezignoval. z botovacího cd jsem vymazal celý hdd a taky vyndal baterii biosu, ale pořád si tu chybu pamatuje. poraďte mi prosím co s tím, čím to je, co kde zkusit, ... díky moc !

bohužel už jsem zkusil i vložení jakýchsi ovladačů, ale asi né těch správných pomocí n-lite, nebo jsem to tam cpal i přes disketu pomocí klávesy f6 při instalaci, ale furt nic - nebudou očividně ty pravý.

hrozně by mi pomohlo, kdyby někdo věděl jaký konkrétní ovladač či co mi tam chybí a kde ho konkrétně vzíz ! - je jich všude spousta a já asi vždy vypálil ten blbý, protože se nikdy nic nezměnilo. tak prosím, prosím, ...

PC je: Acer aspire m 3641, cpu core 2 quad q 8200 2,33 ghz, 4 gb ramm, 1000 gb hdd, ati radeon hd 4650

Odpovědi na otázku

ahci to compatible. viac ti nenapíšem, pretože niesi ochotný ani len napísať meno nehovoriac o vyhľadávači a jeho použití

1/ sežeň si instalačku libovolné Linuxové disribuce a s její pomocí sformátuj HDD. Potom použij instalační CD Win XP. Pokud se nezadaří, stáhni si z Rapidu Ultimate verzi, ze staženiny vyhoď ,,bonusy" , vypal ISO DVD a pokus se nainstalovat Ultimate, jsou v ní integrovány veškeré možné ovládače. Pokud se zadaří, zjisti přes Správce HW, jaké ovládače jsou potřeba, stáhni si je z netu a integruj do svých původních XP, pokud máš strach, že by tě chtěl kvůli jiným XP někdo buzerovat. Pokud se nezadaří, asi nezbyde, než se obrátit na servis.

Asi by bylo lepší těch 10 dní strávit úpravou nastavení Win Vista.

To v žádném případě! Všechno, jen ne Visty!

1. Poradne disk naformatovat.
2. Vyresit problem AHCI/IDE vs. WinXP.
3. Z hlediska volby OS "preslechnout" rejpala a zejmena krakonose by mozna bylo uplne nejmoudrejsi, ale to zalezi na HW.

kluci vy mi dáváte . . . nakonec ho fakt seberu a někam vodnesu . . . ,ale díky za odezvu a typy!