Chybové hlášení baterie notebooku

Dobrý den,

cca 2 týdny mám notebook HP ProBook 4520s a již několik dní se zobrazuje v HP Power Assistant chybové hlášení: "PA has encountered a missing or invalid database condition. PA has disabled predictive battery life and power consumption support." V tomto software jsem mohl nastavovat libovolně zátěž baterie buď z přednastavených profilů, nebo dle vlastní úvahy. Ve chvíli, kdy se objevila chyba, všechny přednastavené profily zmizely a zobrazilo se červené chybové hlášení, viz. výše. Na internetu jsem našel pouze radu na přeinstalování HP Power Assistant, vyjmutí baterie, ale nic nebylo účinné.

Budu rád za každou radu, děkuji Vám....

Odpovědi na otázku

Všeho nechej a s NB v záruce do servisu spěchej.

Jo to je pěkná kravina, mně se to tam objevilo také. Pokud si hlášku přeložíte, zjistíte, že celkem o nic nejde. Nevím sice, co přesně to po mně chce, ale já jsem Power Assistant odinstaloval, nastavil jsem si k obrazu svému integrovanou správu napájení Windows 7 a od té doby jsem žádný problém nezaznamenal - ani s baterií, ani s její výdrží. Pokud vám baterie vydrží 2-3 hodiny a nemáte problém s náhodným vypínáním nebo něčím pdoobným, tak být vámi vyřeším problém stejné jako jsem jej řešil já;)

PODOBNÝM samozřejmě:)

I když mně profily nezmizely, PA fungoval celkem normálně, tedy až na zobrazení předběžné délky provozu na baterii.

Přesně tak. "PA has encountered a missing or invalid database condition. PA has disabled predictive battery life and power consumption support"...jakási databáze, pak se dál zmiňuje o nastavování zátěže baterie...KU*VA dneska se řeší softwarem i zašroubování šroubku bez použiítí šroubováku? Copak v běžném stolním PC a v NTB jsou bočníky? Běžně se měří odebíraný proud? HOVADINY, 10000x HOBVADINY! Tyto programy jsou na "pikaču", čili "pitchu". Jen jakési databáze...dokud to v KAŽDÉM (exitují zdroje pro stolní PC, které to umí) počítači nebude měřit proud (a k tomu napětí a čas, což lze běžně a jednduše), jsou tyto programy jen totální oblbováky.

Bez měření proudu to nemůže dát věrohodný výsledek odběru. Pikačrovina na entou je to.

To mi povídej, s šesti 12kami pivy 7km pěšky ze sousední vesnice lesem domů v té kose. Fuj!

Mne Power Assistant ukazuje tu istu hlasku no vsetko bezi ako ma nezaznamenal som ziaden problem s nastaveniami a ani zobrazovanim pribliznej zivotnosti baterie. Mna akurat stve ze to tam vobec vypisuje :) ale vsetko bezi v poriadku zatial :)