» Poradna » Windows (a jiné OS)

Chybová hláška při přihlášení: "Uživatelské jméno nebo heslo je nesprávné"

Dobrý den, mám problém s přihlášením do systému Win7. Po zpřístupnění účtu Guest a jeho následném vypnutí (druhý den) se při přihlášení do svého účtu (zároveň účet Administrátora) objeví hláška "Uživatelské heslo nebo jméno je nesprávné". Pročetl jsem spousty diskuzí a rad, bohužel řešení jsem nikde nenašel. Problémy typu CapsLock, NumLock apod. nejsou tento případ. Resetování hesla nelze, neboť nemám vytvořenou "disketu". Již se mi pomocí příkazového řádku dle návodu podařilo vytvořit nový účet, dokonce se dostanu po zadání hesla Administrátora (stejné jméno a heslo do kterého se nemohu normálně přihlásit) do svých starých souborů. Zkoušel jsem heslo u nepřístupného účtu i vypnout, ale hláška je pořád stejná. Dokonce jsem zkoušel změnit i jméno profilu, taktéž bez úspěchu. Opravdu jsem u toho seděl spousty hodin a jelikož se jedná o pracovní PC, tak zde mám data o která bych nerad přišel. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Důležitá je ta poslední věta: "a jelikož se jedná o pracovní PC, tak zde mám data o která bych nerad přišel. "1. obraťte se na Vaše firemní IT2. není PC čistě náhodou součástí domény (Active Directory) a nepřihlašoval jste se do PC právě doménovým účtem? A nepodařilo se Vám jej svými experimenty jej z této domény vyřadit? Pak totiž je nejdřív potřeba PC opět do domény zařadit až poté se budete moci přihlásit doménovým účtem.I v tomto případě se obraťte na firemní IT3. Pokud nemáte IT správce resp si řešíte vše sami můžete vyzkoušet:- spustit systém v nouzovém režimu, případně využitím fce obnovy systému vrátit systém do doby kdy fungoval - před tím než jste si hrál s nastavením účtů.- použít nějaké nástroje na prolomení účtů Windows (jsou to různé LIVE systémy) pomocí kterých pak změníte/resetujete uživatelské účty a hesla k systému Windows.

Tak pro mě triviální věc. Podíval jsem se na složky a zjistil, že ač se účet jmenuje "Kamil" je vedený ve složkách jako User, tudíž jsem to zkusil a zabralo to. Heureka!

No když se daří tak se daří Mě se taky jednou povedlo že jsem byl přihlášenej na terminal server a hledal jsem tam složky který jsem měl u sebe na lokále

Pro mě je tohle opravdu vysvobození, protože jsem to chtěl posílat už do servisu. Jinak počítač mám stolní soukromý (v mém vlastnictví), ale používám o pro pracovní účely. :) Díky za ochotu. :)

nemůzu se přihlási na facebok

Důležitá data zálohovat, zálohovat a když je ta druhá záloha hotová, udělat ještě jednou jinou a jinam.