» Poradna » Windows (a jiné OS)

Chybová hláška DirectX při spuštění hry

Zdravím prosím o pomoc mám win 10 64 bit a když chci spusti hru skočí mi toto :d3dx9_42.dlll. nikde jsem nenašel řešení , a dočetl jsem se že nemám nic stahovat že to akorát poseru tak si nevím rady. prosím o radu

Odpovědi na otázku

Pak s tím tedy nic nenaděláš jedině to zkusit.Tohle jsem stáhl ze stránek dll a je to čisté.Po rozbalení to hoď do Windows\systém 32 http://leteckaposta.cz/731046212

Přeinstaluj directx.

Většina her včetně kradených má DirectX přibalených na instalačce.Stačí najít a nainstalovat.

Mno, jelikož jsi si hru nekoupil ale stáhnul a ani nepřečetl co s tím udělat (je to v ISO), pak ti nikdo nepomůže. Youtube it

DirectX ve Win10 by sice měl být zpětně kompatibilní, ale úplně to nefunguje. Pro starší hry je potřeba nainstalovat poslední verzi DirectX 9. Někdo tvrdí, že se to nemá, ale jiné řešení asi není.

Naprosto obecný popisMůže to být chyba OSMůže to být chyba hryDX 9 si můžete doinstalovat , kupodivu instalačka je u MicrosoftuStejně tu hlášku může dělat, že se snažite spusti hru na nekompatibilní grafické kartě. A to aď z důvodu špatných obvladačů nebo to je nějaký "prahisterický Intel"...