» Poradna » Web a internet

Chybný záchranný gmail

Prosím o radu, mám několik e-mailů pod gmail pro různé účely. Do všech se přihlašuju v prohlížeči chrome, kde nemusím zadávat heslo a mám vše přístupné, stačí si jen vybrat příslušný mail. Někdy v lednu mi do jednoho přišlo, že bylo heslo prolomeno, abych si ho změnila, což jsem udělala. Na chod v chromu to nemělo žádný vliv. Nyní jsem si nově potřebovala přihlásit gmaily i v Edge. A bohužel jsem zjistila, že si heslo u jednoho pamatuju nesprávně a to, které mám uloženo v chromu, je chybné, zřejmě původní. Chtěla jsem ho proto změnit a zjistila jsem, že tam mám od založení uvedený chybný záchranný e-mail a to gmail.cz, na který mi to odesílá ověřovací kódy. Ovšem gmail.cz není a v mailu ho změnit nemůžu, protože nemám heslo. Existuje řešení? Prosím nepište mi, že jsem vemeno, vím to dobře sama

Odpovědi na otázku

Řešení neexistuje a kromě toho není jasné, jak bys mohla zadat chybný záchranný mail. Google při zadávání záchranného mailu vždycky na ten mail posílá ověřovací zprávu, kde se musí kliknutím potvrdit, že k němu máš přístup. Takže zadat tam neexistující adresu je vyloučeno. Každopádně s nesprávným heslem a nefunkčním ověřovacím mailem je to konečná.

Len doplním - v Google aj pre g-mail je možné si vygenerovať záchranné kódy (celkovo 10) a pre prihlásenie miesto hesla použiť iný spôsob - použitie záchranného kódu... A tie kódy ona zrejme nemá (nedala si ich vygenerovať a u seba uložiť).

no, svítí mi tam u toho záchranného mailu, že neověřeno... ač jsem ho nikdy neověřila, přesto mi ten mail roky funguje.

Jo takhle, ano google netrval na tom, že musí být ověřený. To je ovšem bohužel smůla, to ověření je právě proto, aby tam člověk neměl omylem nefunkční adresu. Je mi líto, ale obávám se, že tohle opravdu žádné řešení nemá. Možností ověřování existuje několik, ale všechny mají zásadní podmínku, že se musí nastavit v době, kdy přístup funguje. Jak se o přístup přijde, tak už s tím nic udělat nejde. Google je v tomhle naprosto striktní a celkem logicky razí zásadu, že než dát přílišnou shovívavostí přístup k účtu nějakému sofistikovanému podvodníkovi, tak je pro pověst Google lepší, když přístup nedá ani oprávněnému uživateli účtu, kterému chybí nějaký ověřovací prvek a není 100% jisté, že je účet jeho. Napadá mě jen, ten přístup přes Chrome je pořád funkční? Nešlo by přes něj přidat ověřovací metodu?

Moc děkuji.bohužel bez hesla se nedá nic přidávat ani měnit. Zajímavé je ale to, že je metoda pomocí posledního hesla, které si pamatuji a to mi nechce vzít. No jo, za blbost se platí, tak platím i s úroky, ale chápu, ačkoliv, ten záchranný email se kromě koncovky cz shoduje s mým s koncovkou com. Jsem si říkala, že když gmail.cz neexistuje, že by mi to mohli uznat... ale jinak ano, rozumím, že nelze dělat tisíc výjimek, asi je dobře, že jsou striktní.

teda ten konkretny gmail prestal "zazracne" fungovat v chrome?