Chybný sektor na HDD

Dobrý den,Asi před 3 dny jsem zapl ráno pc a strášně dlouho nabíhal systém (8.1) asi takových 15 minut a potom mi to hodilo hlášku že V počítači došlo k problému a je třeba jej restartovat shromažďujeme podrobnosti o chybách.Dobře tak jsem natvrdo vypnul pc a znovu zapnul a potom se spouštěl systém a pak černo a po chvíli mi to napsalo hlášku Systém se nepodařilo správně zavést nebo něco takovýho tak jsem pc opět natvrdo vypnul a znova zapnul systém najel a strašně se sekal že jsem se ani do ovládacích panelů nedostal tak jsem pc vypnul.Další den jsem vytáhnul Hard Disk s notebooku a dal jsem ho do takovýho boxíku na disk a připojil přes usb který byl na tom boxíku do stolního pc.Pak mi to nabídlo Zkontrolovat a opravit (Doporučeno) dobře tak jsem na to kliknul,a asi 5 hodin se ten disk opravoval a potom jsem jěště dal opravit Rezervováno systémem to trvalo asi 10 vteřin.Potom jsem stáhl HD Tune a spustil Benchmark ten benchmark se v půlce zastavil a ukázalo to Read disk Error nebo něco takovýho.Pak jsem přes ten HD Tune dal Error Scan a dal jsem quick scan a našlo to 1 chybný sektor v půlce.Půjde ten jeden chybný sektor nějakým programem opravit?Chtěl bych to nějak opravit,ale jestli už to vůbec nepůjde tak budu muset koupit nový disk ale byl bych rád kdyby jste mi poradily nějaký program který by ten disk opravil.Seagate ST910021AS

Odpovědi na otázku

1. HW chybu softwarově neopravíš.2. A krom toho, čemu bys chtěl takovýto disk používat? Na OS? Na svoje vzácná data?Asi sotva, že?

opravit to nepůjde, do budoucna používat možná jako externí disk po kompletním formátu a full scandiskuKoupit nový disk, nainstalovat systém a do pr de le už do součástky kde jsou vůle v tisícinách milimetru nebouchat a nekopat !!

Drž hubu keby ho chcel kúpovať tak si ho kúpiJe to možné opraviť a nepoužívať vadný sektor ale hdd uš nebude 100% spoĺahlivý

Vadny sektor = poskozena zaznamova vrstva na disku a to opravdu opravit nepujde. System si takove misto oznaci atributem BAD = spatny a prestane jej pouzivat coz sice umoznuje dany disk pouzivat dal ale jestli mas sva data rad a zalezi ti na nich tak bych to nedelal a koupil radsi novy disk.

Můžeš zkusit použít utilitku přímo od výrobce HDD (SeaTools) a nebo moji oblíbenou HDD Regenerator. Pokud je dostatek záložních sektorů, provede realokaci a vadné sektory nahradí. Celý OS je třeba potom přeinstalovat (nečitelné sektory jsou ztraceny). Pokud naskakují další a další vadné sektory, nemá to smysl a disk prodej třeba na Aukru na součátky. Nedávno jsem tam prodal vadný 1TB za necelých 500,- Kč, takže se ti i část peněz může vrátit. ☺

Zapomente na nejake opravovani. IHNED zalohujte data a disk vymente za funkcni.Jakmile se vyskytne byt jen jediny(!) vadny sektor, riziko uplneho selhani disku je velike. Byt neni vyloucene, ze pocet vadnych sektoru bude narustat pomalu a disk bude jeste nejakou dobu pouzitelny, rozhodne se na to nevyplati spolehat.

Vyplatí/nevyplatí. Ale HDDLLF lze použít a vždy a médium v nejhorším případě používat pro přenos. Klidně vydrží roky.

Jo, kamarad takhle dva roky zachranoval disk. Zacal na 500MB, skoncil asi na 120MB. Stalo mu to za to? ;o)Jakakoli aspon minimalne dulezita data tam stejne mit nemohl, OS taky ne. K cemu mu ten kram tedy byl? Ma smysl takovy nesmysl nekomu, natoz zjevnemu laikovi radit?

Leda tak do rámečku na nahrávání z televize. Kolik času zachraňování věnoval?

Sám používám 7 let disk WD320AAJS s jedním vadným sektorem. Disk jsem opravil utilitkou Dlgdiag od výrobce. Další nenaskakují a proto jsem tuto eventualitu doporučil. Ta možnost tady je a záleží, jak se bude disk chovat dál. Pokud i po realokaci bude ve SMARTu ihned upozornění na potenciálně nečitelné sektory, nemá to smysl dále pokoušet a je třeba koupit nový. ☺