» Poradna » Notebooky

Chybné tovární nastavení

Zdravím. Včera jsem dala notebook do továrního nastavení, trvalo to celé cca hodinku, co se notebook předělával, jakmile bylo hotovo, tak jsem spustila notebook, kde byla na obrazovce ikonka s košem a neustále vyskakuje tabulka C:/Program Files/Amazon/Amazon Assistant/aa.htaKdyz tabulku zavru a kliknu a okenko s lupou, dole na liste, tak nic. Nic nefunguje. Nedokazal by mi nedko poradit co s tim?

Odpovědi na otázku

Také zdravím, jedná se pravděpodobně o nějaký virus, tady je nějaký ten postup, který je sice anglicky, ale jsou tam i videa krok po kroku pro kompletní odstranění.https://www.amazon.com/gp/ubp/misc/uninstall/ins... The Nail

Moc dekuji za odpoved. Jenze je problem v tom,ze me nejde nic otevrit, ani start, zkratka porad se mi tam zobrazuje ta tabulka nic vic nejde.

Natvrdo vypněte počítač, opět spusťe a během startu (logo Windows) mačkejte tlačítko F8, objeví se nabídka v jakém režimu chcete Windows spustit, tak vyberte nouzový režim, tam by snad měl jít provédst ten postup. Pokud nepůjde vůbec nic i v nouzovém režimu, tak je jediným rozumným řešením přeinstalování Windows, bohužel.

1. boot do núdzového režimu a tam spustiť MBAM, MS malicious, ESET online scaner a antivirus (Defender napr.). V najhoršom prípade disk pripojiť do funkčného PC a odvirovať v ňom. Tam už virus ani poškodený OS kecať nebude2. pre istotu spustiť cmd ako admin a zadať príkaz sfc /scannow3. ak nepomôže, pozrieť sa do registrov a hľadať aa.hta - vymazať4. ideálne je nanovo preinštalovať, nastaviť všetko ako chceš Ty (custom) a ZÁLOHOVAŤ. Kto nemá zálohu, teoreticky by ani nemal ani o radu žiadať (nikto normálny nechodí autom bez rezervy a s nejakým náradím)5. po čase zase zálovať, ale prvú zálohu nemazať pre prípad, že by ďalšia záloha bola zavírená. Zálohu uchovávať mimo dané PC (hoci na flash, alebo BD, externom HDD, teoreticky v cloude ak je záloha rel. malá, alebo bandwith dosť rýchly)

udělejte čistou instalaci toho co tam máte , pokud máte další PC , vytvořte bootovatelnou flashku s tím OS co byl původně v tom NTB a nainstalujte to , návody jak na to najdete na netu