Chybné hlášení USB - Cannot load resource dll: replres.rll

Dobrý den,

při připojení či odpojení jakéhokoli zařízení přes USB port mi zahlásí Windows Vista Ultimate chybovou hlášku: Cannot load resource dll: replres.rll. Bohužel občas nejdou zařízení použít (repro) nebo nejdou použít vůbec jako je HDD.

Nevíte náhodou, jak se tohoto hlášení zbavit a zprovoznit zařízení.

Díky
R.M.

Odpovědi na otázku

To je typická chyba SQL-serveru. Jakou verzi MS Office máš instalovanou?
Prostuduj si:
support.microsoft.com ...
Viz tlačítka "Detaily".

Tento odkaz jsem již navštívil, ovšem pomoci se mi nedostalo. Používám Office 2007.

Dík
rohm

Instaloval jsi SP1 pro MS Office? Nastala tato chyba po jeho instalaci?
Používáš MS Access + originální MS SQL-server nebo SQL-server 3-P?
Je OS Vista v aktuální verzi (SP1) včetně všech ovladačů?

Chyba nastala z ničeho nic. Podle všeho jsem nic nového neinstaloval.
SP1 pro Office už mám delší dobu. SP1 pro Visty také včetně ovladačů. MS Access ani SQL (myslim) nevyužívám.
Opravdu nevím čím by to mohlo být. Vše normálně fungovalo a najednou jedna hláška za druhou.

Za jaké koli možné řešení budu vděčný.

Dík.

Díky za info! Řešení však musíš najít sám. Zde můžeš najít jen podněty.
Co s tím?
1) Prostudovat admin-log, především fatální (červené) chyby.
2) Zkusit vystopovat, po jaké události tato chyba nastala; to může být prakticky cokoliv:
- nenadálý výpadek el. energie (pokud nepoužíváš UPS);
- vložení nekompatibilního USB flash-disku;
- instalace nízkoúrovňového programu (Alcohol 120%, hra se StarForce, antivir apod);
- nekompatibilní ovladač;
- napadení OS expoity;
- havárie OS do BSOD;
- apod.
Máš zapnutý UAC? Povolený DEP? Jaký bezpečnostní systém?

Vzhledem k tomu, že z logu neumim číst, tak je mi celkem na nic. Nicméně pod příspěvkem jsem ho přiložil, pokud bys v tom něco nenašel ty. Jinak věci které vypisuješ, tak nic takového. UAC je zapnutý, DEP povolený, antivirus Avast.

Running processes:
C:\Windows\system32\taskeng.exe
C:\Windows\system32\Dwm.exe
C:\Windows\Explorer.EXE
C:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe
C:\Windows\RtHDVCpl.exe
C:\Windows\PixArt\PAC207\Monitor.exe
C:\Program Files\Common Files\InstallShield\UpdateService\issch.exe
C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\GrooveMonitor.exe
C:\Program Files\Adobe\Acrobat 8.0\Acrobat\Acrotray.exe
C:\Program Files\Java\jre1.6.0_05\bin\jusched.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashDisp.exe
C:\Windows\ehome\ehtray.exe
C:\Windows\system32\wbem\unsecapp.exe
C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\MOM.EXE
C:\Windows\ehome\ehmsas.exe
C:\Users\rohm\Program Files\uTorrent\uTorrent.exe
C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\CCC.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\ieuser.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
C:\Windows\system32\Macromed\Flash\FlashUtil9f.exe
C:\Users\rohm\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.IE5\VNJIY327\hijackthis[1].exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = go.microsoft.com ...
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = go.microsoft.com ...
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = go.microsoft.com ...
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = go.microsoft.com ...
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = go.microsoft.com ...
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =
R3 - URLSearchHook: ICQ Toolbar - {855F3B16-6D32-4fe6-8A56-BBB695989046} Ukázat celý příspěvek

To není výpis z admin-logu, ale z HijackThis.
Ovšem lépe něco než nic
Co z toho vyplývá:
Máš instalovaný MS Office Groove, který se nenachází ve standardní instalaci MS Office 07.
Tento soft se neobejde nez Groove-serveru.
Nejsou to tedy hlášky tohoto softu?
Když zakážeš spuštění tohoto programu:
HKLM\..\Run: [GrooveMonitor] "C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\GrooveMonitor.exe
(samozřejmě po záloze dané větve registru), přestanou se vyskytovat popsané chybové hlášky?
Druhou možností původu těchto hlášek je spuštěný Unsecapp.exe, který pravděpodobně nemá povolen ve firewallu potřebný port 135.
Osobně bych to řešil radikálně: odinstalací progamu MS Office Groove, pokud ho skutečně nepotřřebuješ.

hmm, tak jsem odinstaloval celé office a chyba je stále...........

O23 - Service: @gpapi.dll,-112 (gpsvc) - Unknown owner - %windir%\system32\svchost.exe (file missing)
O23 - Service: SQL Server (SASMB_VRA) (MSSQL$SASMB_VRA) - Unknown owner - c:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Binn\sqlservr.exe" -sSASMB_VRA (file missing)
O23 - Service: PCLEPCI - Pinnacle Systems GmbH - C:\Windows\system32\drivers\pclepci.sys
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\qwave.dll,-1 (QWAVE) - Unknown owner - %windir%\system32\svchost.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\seclogon.dll,-7001 (seclogon) - Unknown owner - %windir%\system32\svchost.exe (file missing)
tu sú poškodené,chýbajúce systémové knihovne,je tam aj nejaký parazit,ktorý narušil inštaláciu pinnacle mediacenter/tv center/studio,pinnacle používa sqlserver/msde,jeho inštalácia je podla toho výpisu narušená,takže treba opraviť aj inštaláciu dotyčného produktu od pinnacle a pomocou sfc/scannow aj korektné verzie systémových súborov