Chybná zbývající kapacita SD karty v Mapách.cz na Lenovu

Ahoj. Koupil jsem z čajny SD kartu 16GB. V notebooku hlásila asi 14 až 16 GB (už si to přesně nepamatuji). Abych kapacitu ověřil, nahrál jsem na ní velmi velký soubor a ověřil jsem hashe originálu na notebooku a kopie na SD kartě. Byly shodné, proto jsem usoudil, že karta funguje správně. V programu "EaseUS Partition Master" nic podezdřelého nebylo. Naformátoval jsem jí v PC na FAT32, primární oddíl.Vložil jsem jí do mobilu Lenovo P70-A. Otevřel jsem Mapy.cz, přešel jsem do sekce Ofline mapy a stiskl jsem tlačítko pro stáhnutí ofline map České republiky. Zobrazilo se toto. https://ctrlv.cz/cvaR Na SD kartě není údajně dost místa, ale sám mobil, i přes připojení k počítači zobrazuje na kartě asi 11GB volného místa. Na mém druhém mobilu vše fungovalo jak má.Jak mám tedy stáhnout mapy na SD kartu?Všem předem Děkuji

Odpovědi na otázku

Na to se dá říct jediné, kupovat SD karty a obecně jakákoliv paměťová zařízení z Číny, je pitomost maximální. Existují dva druhy zboží, kde Číňani lžou o parametrech téměř ve 100% případů, protože jinak by se nedostali na zajímavou cenu. A ty dva druhy zboží jsou baterie a SD karty (+ USB flash, SSD). Takže je zbytečné to řešit, koupil jsi nějaký odpad. Hoď to do popelnice a kup si nějakou doopravdickou kartu v normálním obchodu u nás.

No pise, ze kapacita je realna. Overil to kopirovanim a naslednym precitanim suboru. Skor by som videl problem v tom "naformatoval som kartu v PC na FAT32". Ak ma dana mapa viac ako 2GB, tak ju na fat32 kartu nezapise. Cize naformatovat znova v mobile a stiahnut znova danu mapu. Pripadne pouzit exFat.Ak toto nepomoze, moze byt fakt vadna karta...

Mobily pracují standardně s kartami FAT32 nebo exFAT. Ale každopádně mapy.cz mají offline mapy dělené podle regionů na soubory o velikosti desítek až maximálně stovek MB, žádný jednotlivý soubor nemá ani 1GB. Takže v tomhle problém určitě není. Ta karta je prostě zralá akorát na popelnici.

Chyba bude v tom FAT32, dej NTFS nebo nejlépe exFAT a mělo (mohlo) by to jít.

Ale prd, mapy.cz nemají velikost souborů offline map ani 1GB.

Aha, sorry, zopakoval jsem radu o řádek výš. No lépe dvakrát než ani jednou.

No podla obrazku stahoval iba nejaky 700 Mb subor, toz... Na kazdy pad by som skusil prve format v mobile. Ak to nepomoze, potom skontrolovat kartu v PC, ale nie hashom. Nabuchat na nu doplna trebars filmy a skusit ci su vsetky prehratelne. Potom skusit vsetky skopirovat spät do PC do nejakeho docasneho priecinka a overit integritu. Kupoval som viacero usb klucov ci sd kariet z CN a nikdy sa mi nestalo, ze by nemali deklarovanu kapacitu. Ale vo svojom okoli som sa z tym uz stretol. Paradoxne pri nakupe cez EBay.

Karty a USB flash z ebay a Ali jsou naprostý odpad. Pokud náhodou sedí kapacita, tak jsou pomalé jak šnek a kromě toho nespolehlivé. Tohle je opravdu pitomost kupovat v Číně.

No ja by som to az tak neskatulkoval. Pri kazdom tovare mas hodnotenia, tak sa dozvies dokonca aj realne hodnoty citania-zapisu. Je jasne, ze kupovat na ALI jeden kluc usb ci kartu a usetrit 1-2€ s cakanim mesiac sa moc neoplati. Ak vsak koli nejakemu projektu ich potrebujes 10-20 kusov tak je to na zvazenie. Inak kupoval som do jedneho usporneho PC procak Athlon 200GE, cena polovicna oproti nasim eshopom. Podrobil som original aj ten z aLI vsetkym moznym testom a vysledky su porovnatelne. Cuduj sa svete dosiel realny kus s rovnakymi parametrami, ako zo slovenskeho eshopu a cena cca 23€ voci cca 48€ ak potrebujes dva kusky je na zvazenie. Zaruka rok vs dva roky na SVK ma naozaj netrapila.

A planujem skusit aj Ryzen 2200 G, 3200 G, ceny tiez polovicne u toho isteho predajcu. Uvidime....

Problém u Číňanů je v tom, že nikdy nevíš co kupuješ. On ti jednou pošle věc normálně funkční a odpovídající popisu, ale pak v nějaké garážové místní firmě najde výrobek, který vzhledově vypadá totožně, ale uvnitř je něco jiného a v klidu ti to pošle. Takže ty může od stejného prodejce kupovat jakože pořád to stejné zboží, ale přitom pokaždé dostaneš něco jiného. A kromě toho, cenu paměťových zařízení (SD, USB flash) tvoří z naprosté většiny cena samotných pamětí. A ty mají globálně stejnou cenu, Číňan je neumí sehnat nikde levněji. Takže levnější cenu dosáhne jedině tak, že buď nesedí kapacita nebo aspoň rychlost. Případně můžeš ušetřit tak, že se dostaneš pod limit 22€ platby DPH. Jinak na tom není jak ušetřit.

Jj tusim do 22€ je to oficialne bez DPH a do 150€ bez colnych poplatkov. Je fakt, ze mobil by som tam nekupoval napriklad. Ale tak dotykove sklo, displeje uz som kupoval. Ako som pisal, treba si citat hodnotenia jednotlivych tovarov, nie len predajcu. Napr. M2 sata, nvme disky sa z ALI neoplati kupovat. To iste plati o operacnych pamätiach. Ale napriklad fitnes naramky su tam o hodne lacnejsie, ako u nas s porovnatelnymi parametrami. Rozne drobnosti, ako napr. kadejake USB prevodniky, ramceky na disky aj M2, sata3 na M2 prevodniky a podobne sa zase oproti nasim cenam oplatia. Doprava sice pomala, ale zdarma, dotovana CN vladou. Kazdy musi zvazit sam...

Sorry, ale pokud budu chtít ušetřit na paměťové kartě, tak koupím v CZC/Bohemce /Softcomu nějakou levnou A-Data, Kingston ap. ale ani náhodou mne nenapadne riskovat ten šrot z Alíka / Ebay - ono když to pak chcípne, tak nemám nic a čekat na další kartu je docela pruda.

Jasne, tak zalezi na prioritach, vid vyssie... Ak nakupujes na ALI, musis vediet s cim mas ratat...

Kazdopadne zadavatel otazky sa uz neozval, tak mozeme len hadat, kde bol "pes zakopany"...