Chybná kontrola dat MD5 na novém HDD

Zdravím,
koupil jsem si nový HDD 500 GB WesternDigitals a při formátování hlásil operační systém různé chyby. Nakonec to dopadlo tak, že jsem tento disk reklamoval (po ztrátě asi 60 GB dat) a dostal jsem jiný "nový".

O co jde:
K tomuto vyměněnému disku jsem již přistupoval s nedůvěrou (díky té ztrátě dat) a ke všem nově kopírovaným souborům (hlavně *.avi) jsem udělal kontrolu dat pomocí souborů *.md5

Tak a teď to hlavní:
Zhruba u každého zkopírovaného 7 avi (velikost > 1GB) neprojde kontrola dat. - film sice hraje vpohodě, ale data nejsou shodná. (porovnával jsem je)

Otázka tedy je - mám disk opět reklamovat, nebo mě s tím vyrazí.

Přijde mi (nejsem si tím ale jistý) že zkopírovaná data musí být vždy identická... bajt po bajtu - ale nejsem si tím jistý - takže vlastně nevím.
Poradí někdo?

Odpovědi na otázku

Tak, a teď, jde o interní, nebo externí?!
Kopírované soubory musí být pochopitelně identické! U audio a pod. typů dat ztráta malého množství informace není normálně viditelná, ale...

Je to sice interní 2,5" disk, ale používám ho jako externí - připojuji ho přes redukci SATA -> USB.
Tuto redukci používám cca dva roky se třemi disky (všechny WD) a naprosto bez problémů.

Jeste ti doporucuju zkontrolovat pamet (memtest86+) a procesor (orthos). Zda tam nejsou nejake chyby. Ona totiz ta kopie muze byt v poradku, ale chyba vznikne pri pocitani MD5. A nebo i pri tom prenosu z disku na disk se to muze v ram pameti zmenit, pokud tam jsou chyby.

Kopie v pořádku nejsou... kontroloval jsem je pomocí programu Total Commander - Porovnat podle obsahu, a pro další kontrolu i v specialistovi - Beyond Compare.
Přesto paměti zkontroluji...