Chybná detekce CPU při startu

Zdravím, právě jsem do desky MSI BX Master nainstaloval FC PGA Celeron 1,1GHZ (Coppermine) a při startu mi píše tuto hlášku: Intel Pentium III MMX 97E Mhz. Nemůže být tato hláška příčinou toho, že mi nejdou naistalovat WinME? Ty mi při instalaci zase píšou: SUWIN caused a general protection fault in module USER.EXE at 0001:826A. Mohl by mi někdo z vás s tímto pomoci. Díky. Honza

Odpovědi na otázku

Zkousel si nahrat posledni Bios ?

Chce to nejnovejsi BIOS.

Díky, zkusím asi ten BIOS, ale dělám to poprvý, tak snad to vyjde. Honza

SUWIN si zadej do poradny a uvidis kde je problem.. mne se SUWIN ukazovalo u vyberu instalace, kdyz jsem nechal TYPICKA  tak to slo

Tak jsem ten BIOS úspěšně flashnul a procesor už našel - detekoval Intel Celeron 1,1, což je OK. Ale opět po instalaci Windows ME mi píše tu hlášku: SUWIN caused a general protection fault in module USER.EXE at 0001:826A. Ani nepomohla typická instalace? V čem může být problém??? Honza

Zkus novější BIOS, mě pomoh. A taky zkus jiný Windowsy, 2000/XP.ME je samá porucha, to sou lepší i 98.

Otestuj si pamate (napr. goldmemory.cz)...

No nevím, už předtím paměti běžěli dobře, až ted' po tý výměně CPU a flashnutí BIOSu

1. Mohol si pamatami pohnut ked si menil CPU apod., starsie zaprasene kontakty nie su vzdy 100%.2. Instaloval si tie iste WinME aj predtym a tak isto? (na cistu particiu?), mas teraz cistu particiu? (niektore OEM verzie Win sa tusim nenainstaluju ak uz predtym nejaka cast Win je na disku)3. Ako uz niekto pisal, skus setupcor namiesto setup (ak take nieco vo WinME je).

U win 95 a 98 byl kromě setup.exe ještě setupcor.exe, kterej se používal při problémech s instalací, není u WinME něco podobného? Taky může být ten procesor načnutej když to předtím fungovalo.Jinak souhlasím s tím, že winME jsou totální shit a je lepší použít 98 SE.