» Poradna » Počítačové sítě

Chybí záložka "Sdílení připojení k internetu" Win XP Home Edition, SP3

Dobrý den, prosím o radu. Potřebuji propojit 2 PC, switch, Lan kabely, vše je připravené, ale narazila jsem na zádrhel, že v Home Edition Win XP chybí záložka sdílet internetové připojení na kartě upřesnit v síťových připojeních. Již jsem se dočetla, že Home Edition tuto funkci nemá, ale lze to obejít, aby se karta sdílení ukázala. Na googlu jsem bohužel pohořela a nic nenašla. Byla by zde nějaká hodná duše a poradila mi postup, jak se ke sdílení dostat??Díky moc!Táňa

Odpovědi na otázku

Vykašlal bych se na nějaké sdílení připojení přes PC (má to jen nevýhody). Místo switche dát router, správně nastavit a hotovo. Nějaký zkušenější kamarád to určitě rád zprovozní.

http://support2.microsoft.com/kb/314066Mas spustenou sluzbu Windows Firewall / ICS ...? Pokud chces OPRAVDOVOU odpoved, zeptej se na foru, nebo primo na http://answers.microsoft.com/cs-cz/windows/forumMPMP

prečo sa podpisuješ 3x?

XP home túto funkciu umožňuje. Ak nainstaluješ virtual box, pridá Ti to virtuálnu sieťovku a tá môže robiť most. Ale je záhada, že nemáš zdieľanie: http://postimg.org/image/uj1fntmqv/

ICS(NAT) != bridge (ktery winxp umeji samy od sebe)MP

Za prvé: Bridge funkcí ve Windows XP bych se zas tak moc nechlubil, průchodnosti sítě to rozhodně nepřidá, navíc je s tím mnohdy více problémů (bloudí pakety), než užitku.Za druhé: To, že je bridge (neboli síťový most) něco jiného než překlad adres je samozřejmě jasné (to kolega výše asi přehlíd a i s tím virtual boxem je to kravina), ale problém je v tom, že právě to sdílení Internetového připojení (ICS) mají umět XP samy od sebe taky. A je fuk, jestli je to HOME, nebo PRO verze. Viz. třeba tento Microsoftí odkaz: http://support2.microsoft.com/kb/306126.Pokud se to tazateli/tazatelce (teď nevim) nepodaří rozchodit, doporučuju free prográmek české provenience - WinRoute Lite, který NAT zvládá levou zadní a pořeší za Vás i konfiguraci sítě (umí DHCP). Ale jak jsem už psal výše, vykašlete se na taková řešení a nechte si to od někoho zapojit přes router a máte po starosti.PS: MP nezlobte se, ale pro příště zkuste místo "!=" napsat třeba něco ve smyslu "není to samé, jako". Možná žijete v klamném domění, že to vypadá světácky a IT znale, nicméně berte v potaz, že tuto poradnu nečtou jen počítačoví odborníci a i ti si při čtení Vašeho příspěvku budou jen klepat na čelo. Nic ve zlým ...