Chybí usporný režim na tisk u tiskárny HP

Dobrý den, měl bych prosím dotaz. Koupil jsem tiskárnu hp laserjet pro mfp m28w, ale zjistil jsem že u ní nejde v nastavení tiskárny v officech nastavit úsporný tisk. Prostě tam úplně chybí možnost vybrání kvality tisku.Chtěl bych se teda zeptat jestli je to problém v ovládacího softwaru tiskárny, a jestli by to šlo nějak doplnit. Protože jinak tiskárně stále tiskne v nejlepší kvalitě.Moc děkuju za pomoc

Odpovědi na otázku

Také nastavenie umožňuje len ovládač k tlačiarni, skontrolujte si, či tam máte poslednú verziu zo stránky výrobcu tlačiarne.

Mám, stáhl jsem ten nejnovější i netu.

Ak to tam nie je a má to tam byť, tak skúste odstrániť všetky tlačiarne, reštartovať a znovu nainštalovať.

Kde jsi vyčetl, že by tato tiskárna měla umět ekonomický režim? V návodu o tom není ani zmínka.Máš nainstalované ovladače z webu HP, nebo nějaké základní/univerzální od Microsoftu? Ty od Microsoftu nemusí mít dostupné všechna nastavení.

Manuál strana 79:Úprava sytosti tiskuPro úpravu sytosti tisku postupujte následovně.1. Otevřete integrovaný webový server HP EWS:Přímo připojené tiskárnya. Otevřete nástroj HP Printer Assistant.● Windows 10: V nabídce Start klepněte na možnost Všechny aplikace, klikněte na možnost HPa poté vyberte název tiskárny.● Windows 8.1: V levém dolním rohu obrazovky Start klikněte na ikonu se šipkou dolů a potévyberte název tiskárny.● Windows 8: Klikněte pravým tlačítkem na prázdnou oblast na obrazovce Start, klikněte napanelu aplikací na možnost Všechny aplikace a poté vyberte název tiskárny.● Windows 7: Na ploše počítače klikněte na tlačítko Start, vyberte položku Všechny programy,klikněte na možnost HP, klikněte na složku dané tiskárny a poté vyberte název tiskárny.b. V nástroji HP Printer Assistant vyberte příkaz Tisk a poté vyberte možnost HP Device ToolboxTiskárny připojené k sítia. Vytisknutím konfigurační stránky určete IP adresu nebo název hostitele.i. Stiskněte a podržte tlačítko Spustit kopírování , dokud nezačne blikat indikátor Připraveno.ii. Uvolněte tlačítko Spustit kopírování .b. Otevřete webový prohlížeč a do adresního řádku zadejte IP adresu nebo název hostitele v přesnémtvaru, v jakém se zobrazil na stránce konfigurace tiskárny. Na klávesnici počítače stiskněte klávesuEnter. Spustí se server EWS.POZNÁMKA: Pokud se ve webovém prohlížeči zobrazí zpráva, že přístup na stránku nemusí býtbezpečný, vyberte možnost pokračovat na stránku. Vstupem na stránku nedojde k poškozenípočítače.2. Klikněte na kartu Systém a poté vyberte možnost Nastavení systému v levém navigačním panelu.3. Vyberte správné nastavení hustoty.4. Kliknutím na tlačítko Použít uložte změny.

"Prostě tam úplně chybí možnost vybrání kvality tisku."U laserů se nevolí "kvalita tisku", maximálě se mění rozlišení. Prostě to tiskne pořád stejně kvalitně. Co se dá volit je Eco režim kdy to tam dává míň toneru, Místo černý je to šedý a vyblitý.Koukal jsem do HP vladače pro M28 a eco režim tam opravdu není.