» Poradna » Windows (a jiné OS)

Chybí iconka "Bezpečně odebrat hardware a vysunout médium".

Pánové prosím, pomozte. Koupil jsem starší notebook s Windows 10(64). Marně dole vpravo hledám iconku s úkolem "Bezpečně odebrat hardware a vysunout médium", když chci vysunout (vytáhnout) flešku. Dole vpravo je tzv. stříška, na kterou, když kliknu, by se měla ta iconka "Průzkumník Windows" zjevit, abych si ji mohl stáhnout mezi ostatní iconky do řádku vpravo dole. Leč stříška tam je, ukáže se cca 6 jiných iconek, ale ta správná iconka určená k tomu, abych mohl zasunuté fleš zařízení bezpečně odebrat, mi tam chybí. Prosím, nevíte, jak na to? Děkuji Vám, Olda.

Odpovědi na otázku

Bezpečné odebírání tam najdeš pouze v případě, že se u zařízení využívá vyrovnávací paměť. Některé verze Windows 10 ale už mají tuto volbu defaultně vypnutou. Kontroloval jsi nastavení?https://thenextweb.com/microsoft/2019/04/09/wind...

Děkuji za radu. Prosím, neumím anglicky, kde se ta vyrovnávací pamět, její používání zapíná. Olda

U desitek to nejaky cas nepise, bylo ze uz to neni potreba ale tazatel ma sedmicky

Nebývá úplně na škodu nejdříve si přečíst dotaz a až poté přispívat.

To jo v mobilu se to nahňahňane v podrobnem textu na sebe snadno da orehlidnout. Ta 7 z ktere pise ta ne. Je fakt ze jsem cetl jen nadpis

Zdravím, mám Windows 10

Tak ze iconka...

Iconku nepotřebuješ. Ve Win10 jsou data na USB flešku zapsána ihned, takže ji můžeš odpojit bez odebírání pomocí Iconky. ☺

Vidim že ti někdi nevěří. Dovolim si vložit odkaz který by nevěřící mohl přimět ke změně názoru.https://www.svethardware.cz/windows-10-uz-nebudou-vyz...

To asi platí, jen pokud člověk udělal čistou instalaci Windows 10. Protože já provedl upgrade se sedmiček a tu ikonu na bezpečné odebrání, tam pořád mám.

To plati jak pisou v odkazu.

Já ji tam normálně mám i po čisté instalaci W10.

Tak asi Microsoft nad tebou ztradil vladu. Me zmizela po jedne velke ne rijnove socialisticke revoluci v listopadu ale tušim po nucenem jit na 1809Mam sice moznost postupem podle vyse odkazu to ziskat zpet ale jako neznalec novosti mi nezbyva nez do niceho nestourat, bylo by riziko zr bych se tu musel pripadne ptat co proc a jak udelat aby mi desitky fungovaly.

No a v průzkumníku Win se flash ukáže?Pak na to kliknout pravým,nebo dvěma prstama a v nabídce by mělo být "vysunout...

Ta ikonka se "objeví", až když tam nějaká fleška k "bezpečnému odpojení" je zastrčená. Navíc se v Nastavení dá nastavit "přímý zápis" bez cache, za cenu zpomalení přenosů.

To není třeba. Microsoft změnil výchozí nastavení Win10 z "Lepší výkon" na "Rychlé odebrání".

Ale v ktorej verzii, alebo patchi? Cize by som to az tak unisex nebral.

Od verze 1809 je to po čisté instalaci ve výchozím stavu nastaveno na "Rychlé odebrání".

Teraz som robil dve čistné inštalácie 1909 a v oboch je stále aktívny systém na bezpečné odobratie USB, nastaviť disk na rýchle odobratie nezrušia ten systém, ono je to tam prednastavené, ale ten systém je stále aktívny. Podľa mňa Microsoft zrušil aby systém mohol zápis na disk odložiť, takže dnes ak zapíšete dáta na flashku, môžete ju vytiahnuť bez použitia bezepčného odobratia.

https://ctrlv.cz/p07Pikona je stále funkčná. moja čistá inštalácia W10

Pánové, velice Vám děkuji za Vaše rady, díky Vám je problém již vyřešen. Zdraví Olda.