Chybí grafická karta

obracím se k Vám o pomoc.Studuji na VUT v Brně a vzhledem k malým zdrojům financí jsem si sestavil PC AMD Duron 650 MHz s grafickou karotou NVIDIA Vanta 16 MB.Jako monitor používám monitor ze svéstaré sestavy PC 486 SX.Monitor je od firmy Hyundai typ HCM 428EV.Můj problémje že nemám pro něj vhodný ovladač.Zkoušel jsem z nabídky Windows 98,WindowsProfessional a W-ME nějaký standardní typ,ale pokaždé když se pokusím o změnubarev ze 16 barev na více se po restartu PC kousne a musim se v nouzovém režimu vrátit zpět.Rozlišení 800 x 600 už nefunguje vůbec.Nevím si rady a nemůžutak pracovat skoro v ničem.Jediné co jde je nastavit High Color,ale za podmínky ženemám nainstalovanou zvukovou kartu.Jakmile nainstaluji zvukovou kartu Triden 4DWave PCI Audio vše se vrátí na 16 barev.S takovým to rozlišeníma a počtem barevje veškerá má práce na PC nemožná.Zkoušel jsem:- kontaktovat firmu Hyundai prostřednictvím e-mailu webaster@hea.com a momentálně čekám na odpověď- zkoušel jsem diskusní formu na adrese www.drivergude.com a nikdo se mi neozval- kamarádi a okolí my nedokázalo poradit a proto se obracím na Vás.Budu vděčný za každou informaci na e-mail :plipsky@volny.cz nebo lipo@click.czJeště jednou děkuji s pozdravem Petr Lipský.

Odpovědi na otázku

Předpokládám,že je na desce chipset od VIA.Možná by stačilo nainstalovat odpovídající ovladače pro chipset.Nebo se podívej na ovladač grafiky.Je třeba ho instalovat až po nainstalování ovladačů k desce.Monitorem by to bejt asi nemělo.

Obávám se, že to monitorem není - jde pravděpodobně o kolizi IRQ, případně nevhodné ovladače ke zvukové kartě (měli by být typu WDM). Zkus zakázat port COM2, aby se uvolnilo alespon jedno IRQ a uvidíš.