» Poradna » Ostatní

Chybějící emaily

Prosím o radu, jak mám postupovat, když mi nechodí emaily od Ery - poštovní spořitelny v elektronickém bankovnictví. Opakovaně se přihlašuji do Ery a po vyplnění formuláře a jeho odeslání se mi objevuje sdělení, že mi přijde email. Ten však nechodí (resp. dojde jen někdy a já tak několikrát již zablokovala přístupy ke svým účtům u Ery.Děkuji Ivana Černohorská

Odpovědi na otázku

Složku hromadných mailů a spamu jsi zkontrolovala?

Zkontrolovat jestli vám to nekončí ve spamu a jinak kontaktovat svou banku. Jde taky zkusit v bankingu změnit email, ideálně u jiného poskytovatele než máte teď.

Co je to za kravinu,do bankingu PS je login jménem a heslem,k transakcím chodí kód smskou.

Kravina to být nemusí (o SMS klíči nic nepíše) jen to tak Ivana popisuje. Možná vyplněním formuláře myslí Příkaz k platbě. Obratem jí pak mailem přijde Potvrzení platby a Zaúčtování plateb. Jak souvisí, že 'mail dojde jen někdy a já tak několikrát již zablokovala přístupy ke svým účtům u Ery', můžeme jen hádat. Nejspíš má u některých účtů chybu v mailové adrese.

Pokud používáš klienta (Thunderbird apod.), musíš se přihlásit ke schránce "přes web" a tam to prolézt, zda nejsou "zahozené".

Problém může být i v poskitovateli e-mailu. Mnoho lidí stále používá jeskynní paskvily typu tiscali, iol apod. a pak se diví, že jim nechodí pošta, protože poskytovatel používá pochybné německé spam blacklisty.

"poskitovatel"? To nemyslíš vážně, že ne?

S tím tvým IE bych se moc neozýval :D

Co má společný IE se znalostí učiva 4. třída základky.

Jako grammar nazi to vidím, vzhledem k celkovému písemnému projevu, jako pouhý překlep.

Jádro pudla bude ten formulář. Ale to se dozvíme (možná) časem, co to je.Pohledem do křišťálové koule vidím, že to bude přihlašovací dialog do internetového bankovnictví.Ničím jiným, než blbě vyplněným přihlášením přístup k účtu nezablokuje.Takže jí nechodí emaily asi pro obnovu hesla. Třeba je to tím, že je tam nějaká bezpečnostní časová prodleva, tak je potřeba čekat na záměrně zpožděný majl, aby to ti haxoři neměli tak lehký s loupením na účtu.Konec kouzelnické produkce.