Chyba zákl.desky?

Ahoj , po zapnutí PC /s čistým HD/ se zobrazí hláška "hard disk kontroller failur". Nevíte někdo, o co by se mohlo jednat, když v jiném PC je to v pořádku? Deska? A nepoznal by někdo z následujích údajů o kterou by se mohlo jednat? - Na spodní straně je PWB 53089 REV A00 UL94V-0 Made in Thaiwan, procesor je v socketu A / P II /. Děkuju.

Odpovědi na otázku

Raději nějaká čísla z horní strany.

Jednou sem mel v P200MMX disk 40GB. Ten mi tesne pred koncem zaruky odesel a dostal jsem stejny, ale jina revize a ten us mi BIOS nevzal. Soude podle procesoru budes mit mozna stejny problem. Kup lepsi scot nebo starsi HDD

Na horní straně desky pod baterií je nápis DELL Copyright 1995-1996, nad tím GND7/jestli to k tomu patří/a pak jsou tam 3 čárový kódy, jinak toho moc nevidím..
HD mám1,7GB, ale na jiným PC s PIII funguje, tak někdo říká, že by to mohla být deska..

Obyčejně se na desce nachází primární a sekundární kanál pro připojení disku. Vyzkoušel bych druhou možnost popř. bych nepoužitý kanál v biose zakázal. Objevuje se hlášení i při nezapojeném disku?

To bude tím že je to AMD a deska s via chipset. Je to už 7let co jsem amd opustil a problémy nejsou.

Jj, hláška se objeví i při odpojeném HD.Tak se všichni přiklání k chybě toho controlleru na základní desky. Tedˇ tedy jde o to zjistit, o jakou se jedná. Ptal jsem se dokonce i prodejce od kterého onen PC byl a on jej repasoval, ale odpověděl, že to již nezjistí. A na desce je jen nápis DELL a to co jsem popisoval výše. Pokud bych sem umístil její foto /pokud to vůbec jde/ dalo by se z něj rozeznat o kterou by mohlo jít?