» Poradna » Programy

Chyba v logu na serveru: ID 3033 - Server Active Sync

Zdravím, server mi každou chvilinku hlásí chybu v logu :

"The average of the most recent [200] heartbeat intervals used by clients is less than or equal to [540]. Make sure that your firewall configuration is set to work correctly with Exchange ActiveSync and direct push technology. Specifically, make sure that your firewall is configured so that requests to Exchange ActiveSync do not expire before they have the opportunity to be processed. For more information about how to configure firewall settings when using Exchange ActiveSync, see Microsoft Knowledge Base article 905013, "Enterprise Firewall Configuration for Exchange ActiveSync Direct Push Technology" (go.microsoft.com ...

Na serveru běží SBS 2003 , pošta se stahuje přes Software GFI ( POP3 Conectory ) do Exchange. Žádný ISA server se nepoužívá.
Používáme ve firmě Iphony a přes PUSH synchronizujeme emaily s Exchnangem. Zdá se mi , že se nesynchroniují všechny emaily a Iphony se přehřívají jak konvice. Máte s tím někdo nějakou zkušenost, jak se chyby zbavit ? Všude možně jsme hledal na internetu a nepodařilo se mi najít vhodný návod - pouze návody pro ISA server, ten ale nemám

Děkuji za jakoukoliv radu

Odpovědi na otázku

mailessentials do tehle faze uz nezasahuje, to je jiste.

predpokladam, ze nejaky firewall ve firme pouzivas - je tedy problem aplikovat na nej reseni popsane v KB? je tam popsany obecny princip A k tomu presny postu pro ISA server...

Firewall nelze spustit, myslel jsem , že to má za následek GFI , ale i po jeho odstavení Firewall nelze spustit. Při pokusu o spuštění ve službách mi hodí chybu .. Služba Firewall nelze spustit, s uvedeným prostředkem se pracuje - chyba 170. Takže podle KB řešení aplikovat nemůžu. Není možný , že s ním pracuje třeba služba "Směrování a vzdálený přístup" ?

nejde o firewall windows, jde o jakykoli firewall ktery stoji mezi tou sbs a internetem

a gfi s tim opravdu nema nic spolecneho

Tak jedině, že by můj bezdrátový poskytovatel internetu měl nějaký hardwarový firewall. Problém je, že do routeru od poskytovatele se nedostanu. .. Ale zatím jsem to vyřešil tak, že jsem všem vypl PUSH v Iponech a data stahojí přes Fetch každou půl hodinu.

vy NEMATE FIREWALL?!

jak mate proboha vyresenou dosupnost treba sluzeb exchange? to mate skutecne cely server otevreny do internetu?

fakt je ten, ze v tom KB je i popsano, jak menit ten timeout na strane serveru...