Chyba v discích Seagate Barracuda IV !!!!

V ČR je zatím málo informací o tomto problému:Disky Seagate Barracuda IV spojené v RAID 0 maji mizerný vykon ( výkon je dokonce slabší než single drive !!!! ). Což je dost silnej vopruz když si uvědomíme o kolik je to dražší !!!! Informace Seagate  viz. přiložený mail . V mailu se píše ,že Seagate disky vymuje za novou modifikaci uzpůsobenou k použití v diskovém poli RAID 0 ( podle neoficiálních informací jde pouze o změnu firmware disků na verzi 3.51).Bohužel v ČR o tomto problému neví ani výhradní dovozce firma SERVODATA !!!!!!! Takže jsem zvědavej jak to dopadne, posílat disky na výměnu do USA se mi nechce. > %Seagate recognizes that there is a performance issue when its Barracuda> % ATA IV product is used with certain ATA RAID controllers, particularly in> % a RAID 0 configuration. If you are going to use this unit in Raid 0 then> % contact customer service for replacement with a unit designed for that> % environment.> % > % > % Here is the contact information for customer service:> % > % > % Seagate Disc Support has no access to the Warranty / RMA database. Please> % contact Customer service at the number listed below.> % > % > % You may obtain warranty information for your Seagate or Conner drive by> % visiting our warranty verification page at the following address:> % > % > % http://www.seagate.com:80/support/service/warranty_... > > ranty_validation.html>> % > % > % Warranty information also can be obtained by phone:> % > % > % In the U.S. and Canada:> % > % > % 800-468-3472 (toll free)> % > % > % 405-949-6706> % > % > % 405-949-6740 (FAX)> % > % > % Customer Service will check the warranty status of your drive and can> % provide replacement if the drive is under warranty.> % > % > % Canadian customers also may contact one of these Seagate authorized> % centers:> % > % > % Adtech 905-812-8099> % > % > % Memofix 905-660-4936> % > % > % You may obtain information about warranty and replacement for Europe, the> % Middle East, Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

na co to proboha dávat ještě do RAIDu, mě to dělá singl v Sandře 27000-28000 bodů, potřebovat víc tak si pořídím SCSI

nevim jak ty, ale ja o tom nizsim vykonu v RAIDu vedel uz v lednu, kdyz jsem kupoval tento disk...

Někde jsem ale četl, že ty vyměněné disky jsou zase o dost pomalejší na IDE řadiči.Tak nevím?.