» Poradna » Programy

Chyba v 7Zip(pluginu)?

Zdravím,

provádím komprimaci 5,1GB souboru do *.7z pomocí pluginu 7zip.wcx verze 0.5.8 v Total Commanderu, přičemž:

Vstup: hda2.gho [5 067 870 852 B]
Výstup: hda2.7z [3 952 293 968 B]
Obsah archívu: hda2.gho [ 772 903 556 B]

nejde jen o špatné zobrazení velikosti souboru v archívu, ono při rozbalení to je i rozbalené na těch 772 MB místo 5,1GB. Na Wikipedii píší, že velké soubory 7zip podporuje(až snad do velikosti 15GB). Zkusil jsem to opakovaně a pořád je výsledkem tento nesmysl. Nastavení 7Zipu je Ultra/LZMA/32/32. Zkusil jsem to jak se zapnutým multithreadovým komprimováním, tak bez něj. Jde o chybu ve zmíněném pluginu pod TC nebo o chybu v 7zip algoritmu samotném?

Odpovědi na otázku

Zajimave.
Na otazku si snadno muzete odpovedet sam stazenim a otestovanim http://www.7-zip.org/... .

Právě jsem dokončil testování verze pro příkazový řádek ze stejné adresy, jako jste uvedl vy. Poslední řádek hlásí "Everything is OK" bohužel opět má soubor hda2.7z 3 952 293 968 B a obsahuje jen 772 megabytový soubor. Takže 7zip odkládám. Vím, měla by se nahlásit chyba, ale není snadné poslat 5GB soubor s isem Visty, byť legální.

To je smutne. Ale kdyz uz jste to objevil, treba by pomohlo i upozorneni i bez prilozeneho image. :o(