» Poradna » Programy

Chyba systému?

Ahojte, nechal som sa zlákať, a naínštaloval som si Glary Utilities z CD priloženého pri časopise a nechal som podľa návodu prečistiť počítač od zbytočnosti. Teraz už viem, že som to nemal robiť, lebo system nedokáže identifikovať fotoaparát, aj mobil, ostatné flash disky áno. Človek sa uči na chybách, škoda, že na vlastných. Je potrebná nová ínštalácia Win, alebosa to dá opraviť. Mám OS Win 7 ultimate 64. Ďakujem.

Odpovědi na otázku

Než instaluješ cokoliv co bude zasahovat to OS, musíš ty vytvořit zálohu OS hned:http://www.abload.de/img/snap5496g0j1f.pngbody obnovy jsou hezká hračka bohužel v těchto případech na dvě věci, ty víš jako viď. Pokud máš bitovou kopii VHD (nebo od Acronise TIB) pak obnov oddíl s OS, pokud ne instaluješ já to nastavování, aktivování vč. SW nesnáším když nemusí a tak to řeším zálohou.>gratis, http://www.backup-utility.com/free-backup-software.htmlgratis, http://www.seagate.com/gb/en/support/downloads/d... placené, http://www.acronis.cz/domacnosti-a-kancelare/pr... raději vytvořit zaváděcí médium (uvnitř daných programů) a z něho pracovat.<Další možnosti a také si odděl OS a DATA dávej je na jiný oddíl ideálně disk, přesto si je také zálohuj i prostým kopírování a důvod není jen záloha, ale u HDD i fragmentace, přehlednost a mnoho další. Na plochu nedávej žádné složky / soubory vůbec!

Mám oddelené data a OS, každý na HD ako OS-C a Data - D. Moja chyba, že som si nevytvoril zálohu. Predpokladám, že sa to nedá opraviť, len preínštalovaním OS?

Co jsi páchal - čistil registr?Můžeš zkusit odstranit ta zařízení (foťák a mobil) úplně - čistidlo poškodilo (odstranilo) jen něco a ten zbytek už nefunguje. Použij Správce zařízení nebo USBDeview. Jestli k tomu foťáku a mobilu byl nějaký doprovodný SW, budeš ho muset odstranit a nainstalovat znovu. Pokud máš bod obnovy z doby před tím zásahem, použij ho. Horší už to nebude.

SW k foťaku sa nainštaluje automaticky po pripojení. Už som to skúšal, ale nič sa nedeje, tak isto aj mobil. Skúšal som aj driver k foťaku, ktorý som stiahol z internetu, ale hlási ho ako problémový, aj keď je to originál.

A pre budúcnosť - nepoužívaj rôzne "programy" dodávané s časopismi - i keď sa tvária ako "FULL" - sú to len oklieštené verzie. Ak už chceš niečo robiť, zisťuj recenzie a používaj programy z overených zdrojov a výrobcov programov z ich originálnych stránok!

Nikdy som nemal s týmto časopisom nejaké problémy a aj programy na CD išli bez problémov. Ale teraz mi sa stalo čo sa stalo a horšie je že nejde ani obnovenie systému. Tak neviem.

Platí pravidlo, kterého se držím OS má vlastní nástroje není třeba nic a další instaluji jen SW se kterým umí nebo chci umět. Na experimenty ti doporučím virtuál, tam můžeš testovat vše vč. USB portů a dalších. Ano třeba skenery taky:http://abload.de/img/v-snap0005n0fcw.png