» Poradna » Notebooky

Chyba systému - acer swift + koupě náhradního pc

Dobrý den,rok a půl starý počítač acer swift SF314-56 mi při práci zmodrá, napíše "U zařízení došlo k problému a je třeba ho restartovat". Poprvé se to stalo 15.4., kdy se 1x restartoval a byl ok. Po druhé se to stalo 4.5. kdy se restartoval asi 15x (jedna z chyb byla Wdf01000.sys) To pak nějak bratr přes příkazový řádek opravil (nemám tušení, co s tím dělal, je v 1. semestru na IT VUT, ja tomu třeba nerozumím vůbec). Nicméně jsem kvůli tomu musela zrušit výuku. A dnes se to stalo znovu, opět modrá obrazovka 3x restart - první chyba memory management, po resrtartu to psalo Wdf0100.sys, stejně jako minule. Vzhledem k tomu, že je v záruce, tak ho odnesu na reklamaci, pokud někdo z vás nemá 100% řešení, prosím? Jsem lektorka, nemůžu každý týden rušit výuku kvůli pc.Dotaz č. 2, pokud odnesu pc na reklamaci, budu si muset koupit druhý. Chci něco levného - nejlépe do 10tis, nicméně čím míň tím líp. Potřebuju, aby na tom jel zoom, msteams, word, chrome, a aby byl funkční cca 14h denně. Vezmu klidně i repas. Počítač mám v plánu používat v době reklamace aceru, se kterým jsem jinak velmi spokojená. Pak mi bude tento "nový" pc k ničemu. Děkuji.

Odpovědi na otázku

skor ako posles pocitac na reklamaciu, treba zistit, ci sa jedna o HW problem alebo SW problem. V druhom pripade to na reklamaciu posles uplne zbytocne ( to ti rychlejsie opravy bezny servis), na SW sa zaruka nevztahuje. Tiez nekupuj OEM pocitace, kup skladacku, ktoru ti odservisuju od A po Z v tvojom oblubenom servise. Len nie za 10k.. to je malo

a samozrejme si pred odoslanim do acer servisu stiahni data, oni ti ich zmazu.

Zazálohuj si všechna svá data a udělej čistou instalaci Windows.Pokud bude OK - SW závada - vyřešeno.Pokud OK nebude - jedná se o HW závadu - servis Acer.