Chyba routra?

Zdravim, ked som mal providera Orange a pozeral si tuto stranku http://vtedy.tasr.sk/, nebol ziadny problem. Ked som presiel na Telekom, tak sa vzdy asi po dvoch dnoch stane, ze pri pokuse stranku nacitat mam oznam, ze nenasiel IP adresu daneho serveru. Po restarte routra to ide zasa dalsie dva dni normalne, Najprv som myslel, ze sa to stane vzdy potom, ked sa mi prideli ina dynamicka IP adresa, ale nie je to preto, to som uz overoval.Neviete, v com by mohol byt problem? Dakujem za rady a napady.

Odpovědi na otázku

1. V nastavení routeru zkus změnit hodnotu DHCP lease na "permanent".2. Zkus změnit DNS (v nastavení PC) třeba na google (8.8.8.8 + 8.8.4.4) nebo opendns

Pokud pomůžou servery 8.8.8.8 a 8.8.4.4, je možné je nastavit do konfigurace DHCP serveru na routeru a pak si je budou automaticky přebírat všechny připojené zařízení.(Neplést s nastavením DHCP na WAN).

Dik. Na PC som si to nastavil, nepomohlo, a do routra sa neodvazim. Ale aj tak dik.

Když to nepomohlo přímo v konfiguraci karty, přes kterou jsi připojený, nepomůže to ani v konfiguraci routeru.Jsi si jistý, že jsi změnil nastavení té správné karty (wifi, LAN...)?

Ano.

Preco to ale ide par dni po restarte routra?

To je poměrně častá závada nekvalitních routerů, zaplní se jim operační paměť a DNS přestane fungovat.V takovém případě ovšem pomáhá změna DNS-serverů na externí, kdy router už nefunguje jako DNS-cache.

Takto. Ked som zmenil nastavenie tak, ako si vravel, nefungovalo to ani po restarte routra. Ked som zmazal tie cisla portov, tak to aspon po restarte ide. Kurnik.

Zajímavé. Že by tvůj poskytovatel (Telekom) blokoval cizí DNS-servery?

No ... ehm ... jako na zkoušku třeba jo, ale na normální provoz ne. Připraví se tím o DNSSEC.

Pri prechode na Telekom sa menil aj router? Ak ano, tak by to mohlo byt routrom. Skusil by som aktualizovat FW v routri, pripadne reset a nanovo nakonfigurovat. Pokial to je router od Telekomu, tak ten by som vymaenil za nieco normalne - nie od Telekomu, nakolko oni tam modifikuju firmver a casto blokuju rozne nastavenia. No a da sa predpokladat, ze ten ich modifikovany FW stoji za prt a preto to robi taketo divy.