» Poradna » Programy

Chyba registru WIN 98

Hned po prvním startu nové instalace W98 se objeví hláška, že došlo k chybě při zápisu do registru sys. windows. Čím to může být? Nová instalace nepomáhá, ani formát disku (vyzkoušeno opakovaně) - mnohdy se tato hláška objeví už při probíhající instalaci. Prosím poraďte čím to může být.

Odpovědi na otázku

Zkontrolovat pameti. Tipnul bych to na chybnou pamet

Díky za tip sám jsem si to myslel, jen jsem to chtěl slyšet aspoň ještě od jednoho člověka, než začnu přehazovat paměti.

nez zacnes prehazovat pameti, staci spustit nejake test - GoldMemory, MemTest86, ...

vacsinou je to vadna RAM (testovaciu disketu mas napr. na www.memtest86.com)Moze byt aj iny HW problem (pretaktovane, vadna doska alebo CPU, slaby zdroj apod.), ale RAM je najpravdepodobnejsia.