» Poradna » Windows (a jiné OS)

Chyba RAID1 ve Win7 (Selhání Redundance) Zrcadlo

Ahoj, Vytvořil jsem si zrcadlo RAID1 ve Windows 7, ve správci disků. RAID1 není na celý disk, ale pouze na dvě Partition které se mi zrcadlí.Chodilo mi to asi 1 rok. Nyní- "SELHÁNÍ REDUNDANCE"Poradíte mi prosím co s tím?Jak poznám, na kterém disku jsou teď čerstvý data?Díky. J.

Odpovědi na otázku

To se ti zrcadlí dvě partiition na stejném disku?

To by mě taky zajímalo.. ale tipuju pokus o zrcadlo jen na části dvou disků.. Ideálně spustit rebuild..

Jak nejsnadněni spustit Rebuild... ?

Ne, zrcadlí se mi pouze dvě partition na druhý disk. Nikoliv celý disk.Díky.

Bože. A k čemu to je dobré, tedy kromě toho, že to je zdroj obtíží, jak vidno?

Používat sw RAID je akorát o "hubu" Jakýkoliv sw problém může způsobit že se Vám pole rozpadne a třeba už nenaběhne systém. Obzvláště pokud je RAID jen na některých oddílech.Doporučuji se toto řešení vykašlat a použít hw RAID (tzn řadič s vlastní logikou) Jinak teoreticky by jste měl být schopen se pomocí nějakého live OS spuštěného např z USB disku podívat na každý z těch disků a porovnat si kde jsou jaká data.

Co HBA?

Je třeba říct, že slušnej hw řadič je tak 5000,-+ (ale taky klidně 15k)

Proč mi to píšeš ?????? ????

Já se na data v pohodě dostanu. Porovnám data pomocí Beyond Compare 4.Díky za odpověď. H.