» Poradna » Počítačové sítě

Chyba připojení na herní servery

Dobrý den,před vánoci jsem užíval VPN software HotSpot Shield, a od nového roku co jsem tento software smazal se mi nedaří připojit na servery, steamu ani žádné jiné mmo hry, browser mi běží v pohodě. Se známými jsem prolezli celé pc, včetně registru a nastavení routeru, dokonce jsem již reinstaloval windows ale problem stále přetrvává, prosím pomozte mi. děkuji za rady...zkontrolovan i hosts, vypnuty firewall, a spoustu dalsiho... cache a cookies smazany... a nic nepomohlo. už mě to stve a řeším to celý týden již, prosiím pomizte mi někdo.omlouvám se za občasné chyby... čeština mi dělá problémy.

Odpovědi na otázku

Proveď reset routeru.. čili ne restart ani žádné tovární nastavení, což některé routery nabízejí, ale pouze RESET ROUTERUBudeš-li mít nově nastavenou síť po resetu routeru a správně přeinstalovaný systém Windows, pak by mělo být vše naprosto funkční..

A jak resetnu router pakliže jsem na něm nenašel reset tlačítko? ale kouknu jestě jednou hned jak se dostanu domu.

Na zadní straně routeru(nebo na některé boční straně routeru) bys měl najít malou dírku, která slouží pro resetování routeru. Při zapnutém stavu routeru do té dírky strčíš hrot rozdělané kancelářské sponky, mírně ji zatlačíš, podržíš takto cca 10 sekund a při tom stálém stlačení po odpočtu 10ti sekund odpojíš kabel napájení ze sítě.. Tím by mělo dojít k resetování routeru. Poté opětovně zapojíš kabel routeru do sítě. V routeru ponecháš připojený kabel od poskytovatele internetu v portu WAN, dalším kabelem propojíš router s počítačem(port LAN a port v PC). V počítači otevřeš webový prohlížeč, do adresního řádku zadáš adresu routeru(většinou: 192.168.1.1/nebo: 192.168.0.1), přihlásíš se administrace routeru: admin/admin(nebo jiné přihlašovací údaje dle manuálu - tyto údaje budeš muset po dokončení nastavení změnit) a započneš nastavení sítě, viz Quick setup - nejjednodušší cesta. U routerů Asus je to ještě jednodušší, tzv. nastavení pro blbce.. a funguje to bez problémů..

jo asi jsem nedodal... na notebooku na stejnem routeru mi to jde... ale jen stolni pc ne...

To je jenom znameni shury, ze by ses misto bezduchyho hrani mel zamerit na cestinu, zvlast kdyz sam uznavas, ze ti dela problemy.

ano jakozto dyslegtik a dysgrafik sni mam problémy no