» Poradna » Programy

Chyba pri spusteni windows 2000

mam problem s win2000. Zapnu komp, naloaduje se prvni obrazovka (cerna s pruhem dole) potom ta bila s logem windows a misto modrozelene plochy to na me hodi bluescreen ze pry chyba pri nacitani nejakeho systemroot\sytem\... (zbytek jsem nestihl precist, rychle to zmizi). Soubor je poskozen, nebo blalba. Potom se rozjede test fyzicke pameti ram behem ktereho se komp restartuje a tak porad dokola do zblbuti. Nemuze to byt nejaky vir? S antivirovou ochranou se moc nezaobiram :), i kdyz nejaky nod32 sem tam mel... Nerad bych preinstalovaval okna, nejde tam treba ta slozka nahrat znovu? Pokusim se jete zjistit co to je za konkretni slozkudiky moc Jiskrant

Odpovědi na otázku

je to systemroot\system32\config\software a jeste to pise ze to muze byt jeho alternativní kopie

A co jsi dělal s windowsy předtím? Zkoušel jsi to spustit v nouzovém režimu? Taky se to nerozjelo? Nebo rozjelo? Nejspíš to vypadá, že se něco smazalo ze systemového adresáře. A jestli se tomu tak opravdu stalo, tak asi nebude nic lepší, než to přeinstalovat - ale můžeš se pokusit o inovaci (jestli ti to instalator povolí) - příjdeš sice o soubory z Dokumentů a ještě něčeho jiného, ale ostatní data by měly zůstat v pořádku...

no, ja s tim nedelal nic, snad. Posledni byl u compu tatik a ten tvrdi ze se nic nestalo, ze to "normalne vypnul " Nouzak jsem zkousel, zkousel jsem i scandisk z win98, jelikoz mam na cecku fatku. A vubec nic.CO je presne ta inovace? To znamena normalne rozjet instalaci a premaznout ji stary system? To se mi nechce  uz zase...

más poničené registryje to taková náhodná vlastnost nt-systémů, jeden ze sta pc se prostě posereprakticky nemá smysl se tím zabývat, disk foukni do jiného pc, zazálohuj data a ovladače, poštu, uložená hesla. potom disk smaž, rozděl na část pro systém + programy (max. 4gb) a zbytek data. nainstaluj znova, a udělej si zálohu c: do imagesouboru (ghostem, acronis ti), ten vypalaž se něco příště vyvede, nabootuj image sw, vlož cd se zálohou, do 10min jsi hepy.....můžeš taky zkusit instalační cd win2000 - do konzoly obnovení nebo jak tomu říkaj, ale myslím že to k ničemu nepovede, win i po naběhnutí zůstanou poničené