» Poradna » Programy

Chyba při spuštění Minecraftu

Zdravím, nejde mi spustit Minecraft po instalaci Windows 10. Měl jsem nejdřív upgrade, to nešlo. Teď jsem udělal čistou instalaci a pořád to nejde. Co s tím? Níže chybová hláška: Bad video card drivers! ----------------------- Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.This can usually be fixed by updating the video card drivers.--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------Generated 21.7.16 18:29-- System Details --Details: Minecraft Version: 1.5.1 Operating System: Windows 10 (x86) version 10.0 Java Version: 1.8.0_101, Oracle Corporation Java VM Version: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation Memory: 468384352 bytes (446 MB) / 518979584 bytes (494 MB) up to 1037959168 bytes (989 MB) JVM Flags: 2 total; -Xms512m -Xmx1024m AABB Pool Size: 0 (0 bytes; 0 MB) allocated, 0 (0 bytes; 0 MB) used Suspicious classes: IWrUpdater, Config, WrUpdates] IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0 LWJGL: 2.4.2 OpenGL: ~~ERROR~~ NullPointerException: null Is Modded: Very likely; Jar signature invalidated Type: Client (map_client.txt) Texture Pack: Default Profiler Position: N/A (disabled) Vec3 Pool Size: ~~ERROR~~ NullPointerException: null[failed to get system properties (java.lang.NullPointerException)]org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method) at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52) at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:185) at Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Však ti to píše co máš udělat .Bad video card drivers!

overit zda sou nainstalovane spravne ovladace pro grafiku od vyrobce cipu ne od windows 10ty od windows 10 nemusi obsahovat vse (opengl)

Zkusil jsem stáhnout pár ovladačů ze stránek Intelu ale nic... respektive instalačky ovladačů hodí chybu. Mám Intel(R) HD Graphics (Pentium)

Pche pár ovladačů. Máš PC nebo notebook? Podle toho se přizpůsobíš a stáhneš korektní ovladače.

Notebook

stranky vyrobce

Model notebooku?

Lenovo Ideapad Z560

No, na stránkách Lenova ovladače pro Windows 10 nejsou... Můžeš zkusit nějaké na Win7, ale nezaručuju funkčnost... http://support.lenovo.com/cz/cs/products/Laptops-an... Dál můžeš zkontrolovat aktualizace ve Windows Update, jestli tam nějakej ten ovladač videa není. :)

Pokud se jedná o model s Nvidia GT310M tak se obávám, že i kdyby se ti Minecraft povedlo rozchodit, tak jedině v obrázkové prezentaci (10-12 FPS) . Je to zastaralá grafika na kancelářskou práci.Ovladače na W10 vyšly, takže zkus:Pro 32bit systém zde http://uk.download.nvidia.com/Windows/341.95/341.95-not... Pro 64bit systém zde http://uk.download.nvidia.com/Windows/341.95/341.95-not... Minecraft následně musíš samozřejmě spustit přes Nvidia grafiku pomocí pravého tlačítka myši http://s20.postimg.org/t9d0agqb1/screenshot_227.png .