» Poradna » Windows (a jiné OS)

Chyba při restartu - explorer.exe

Zdravím.Vždy, když dám restartovat, nebo vypnout můj laptop (Win10), naskočí mi tato chyba:"Instrukce na adrese 0x0000000076A88168 odkazovala na adresu paměti 0x0000000076A88168. S pamětí nelze provést operaci: written.Kliknutím na tlačítko OK ukončíte program."Po odkliknutí OK se notebook normálně restartuje,nebo vypne... podle toho, co jsem samozřejmě zvolil.Nějak mě to netankuje, ale zajímalo by mě, co to může být.Všiml jsem si, že pokud používám notebook od zapnutí jen chvíli a potom ho vypnu, nebo restartuji, tak chyba nenastane.

Odpovědi na otázku

Beží ti na pozadí nejaký proces, ktorý sa nestíha zatvoriť. Skúmaj kieho hada, akiého ancikrista máš v RAM, ako kliešťa nasáčkovaného. Autoruns.exe, apod. xindle.

2: NudaNeukončené procesy jsou řešené řádně fungujícím jádrem za/bez spolupráce s uživatelem - to sem laskavě nepleť.2: uživatel Problém vyřeší pouze a jen přeinstalace OS. Hrabání se v HW/SW v době, kdy se OS chystá k spánku/vypnoutí nebo se naopak probouzí někdy hodně klikatou cestičkou k životu patří k "vyšší dívčí".Takže moc nešpekuluj a "plav" instalovat.

Chyba nastala cca týden po tom, co jsem nainstaloval čisté win10.Mám krabicovou verzi a notebook bez OS, takže žádný notebook s EOM verzí a sračkama typu bloatwarem.Každopádně cca týden od instalace win10 to bylo OK, tahle chyba přišla až po aktualizacích. (nebo jsem si toho všiml, až po aktualizacích)btw Notebook zasviněný nemám, kromě driveru, office, chrome a gta tu nic nemám.Každopádně je pravda, že ccleaner používám :)

Viz výše, tohle není normální chování OS, příčin je hrozně moc. Od špatných instalací aplikací, nelegálního SW, různých pochybných medicín k němu, čištění OS různými aplikacemi typu ASC, CCleaner ve snaze prý zvýšit výkon, nepovedené aktualizace, léčený OS po zavirování prostě moc věcí. > Ze zálohy (bitové kopie, pokud vytváříš) si obnov OS do funkčního stavu, případně čistě instaluj. Zde bych se bál použít i tovární obnovu - může již být poškozena.

Instrukce chce zapisovat na adresu na které sama je. To nebývá moc běžné. Kdysi dávno (asi 10-15 let) jsem se s tím setkal když jsem používal Operu. Nebylo to vždy a nakonec to samo přestalo.

"Samo" zaručeně ne.

Vypadá to na poškozené systémové soubory, reinstaluj systém.