» Poradna » Programy

Chyba při nstalaci doplňků do Joomla 1.5

Mám nainstalovaný CMS Joomla 1.5. Zkouším na freehostingu IC.cz, banán.cz, na placeném hostingu flyer.cz a s různými doplňky a výsledek je vždy stejný. V administraci najdu "instalovat/odinstalovat", najdu cestu k balíčku (je v zipu) , dám "nahrát soubor & instalovat" a pokaždé mi vyskočí chybová hláška. U banánu je to:
"SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 16303 is not allowed to access /home/www/cholerik.cz/subdomains/daroon/tmp/install_4acde996c190c owned by uid 33 in /home/www/cholerik.cz/subdomains/daroon/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 298".
Neporovnával jsem, jestli jsou u hostingů hlášky stejné, ale předpokládám, že ano. U flyeru jsem nezprovoznil ftp vrstvu, protože nevím "cestu do rootu" a z helpu mi neodpověděli. Z různých debat jsem vytušil, že může být problém v "safe modu" nebo v "mod_revrite". Nevím ale, kde najdu, jak mám co nastaveno, případně co mám žádat po provozovateli hostingu.

Odpovědi na otázku

Kompletní hláška je:
--------------------------------------------------------------------
Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 16303 is not allowed to access /home/www/cholerik.cz/subdomains/daroon/tmp/install_4acde996c190c owned by uid 33 in /home/www/cholerik.cz/subdomains/daroon/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 298

Warning: file_put_contents(/home/www/cholerik.cz/subdomains/daroon/tmp/install_4acde996c190c/mod_flash.xml) [function.file-put-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /home/www/cholerik.cz/subdomains/daroon/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 298

Nemohu nalézt instalační balíček
-----------------------------------------------------------------

Potrebuješ sa pripojiť cez FTP, tak ako nainštaloval Joomlu keď si ju kopíroval na server.

Cez total commander potrebuješ nastaviť prístupové práva priečinku.
Mal by si nastaviť pre priečinky kde vyhadzuje chybu 777 - to znamená povoliť zápis a čítanie z webu.

Štandardne je to blokované.

Ako prvé si nainštaluj Ninjaexplorer - umožňuje natvrdo zmeniť prístupové práva
extensions.joomla.org ...

chmod 777

forum.zive.sk ...