» Poradna » Programy

Chyba pálení - dvouvrstvé DVD

Zdarec, mám HP dv7-1199, vypalovačka označena: GSA-T50L firm.SC05
Program Nero 8.3.6.0
Médium Verbatim DVD+R DL 8,5GB

Snažim se vypálit film o velikosti něco přes 6GB, ale vždy to napíše chyba ostření bo něco takovýho a konec vypalování, medium zničený (je na něm cca 1GB zapsáno).

CD a DVD to pálí v pohodě...používám Verbatim CD-R a DVD-R (RW).

Vůbec nevím co s tim, dávat ntb do servisu beru uplně jako krajní možnost (měsíc bez pc je problém).

Odpovědi na otázku

1. Zkuste jakykoli jiny program nez Nero. Posledni jeho verze jsou prehlidkou hruzy.
2. Pokud je tricetidenni pobyt PC v servisu problem, kupte za cca 500Kc libovolnou DVD vypalovacku a behem 3 minut ji vymente. (Pokud se na to necitite sam, pozvete na kafe nekoho, kdo to zvladne.)

Tohle je bohužel problém Nera nebo média a vypalovačky.V praxi jsou dvě možnosti
1) buď to Nero totálně podělá (selže komunikace ovladače),to ověříte velice jednoduše,stačí se zbavit Nera a nainstalovat třeba CDBurnerXP

2)firmware ve vypalovačce má s daným médiem problém,potom bude vypalování padat na každém softu,takže update firmware,ale je pravda,že tuhle proceduru dělám nejčastěji na vypalovačkách od LG,ostatní výrobci (Samsung,Lite-On,Sony-NEC) takové problémy nemají

No mám, vypalovačku LG GSA 4120B, která a to která, by mněla ato která, by mněla, umnět, Vypalovat, Média DVD+R DL, ale nějak a to nějak, jí to nešlo a tak a to tak, jsem, musel, koupil, novou 22x Rychlostní Dévédé Vypalovačku, a ta, už to v Originálním programu Nero Burning Rom 9. a nějaké Drobné, asi nějaká verze CZ, už umí, ale stejně a to stejně, bych to, a to stejně, bych to, chtěl, rozchodit, i a to i na té Vypalovačce, LG GSA4120B, tak a to tak, možná, ještě, jí tam, zkusím, zamontovat, a zkusím, ten program CDBurnerXP, tedy!

Tak jsem místo programu NERO použil dodaný soft od výrobce notebooku - Power2Go a dvd bez problému vypálené.
Děkuji za rady